یکی از فرماندهان حشد الشعبی با بیان اینکه قصد غایی آمریکا از اشغال عراق تجهیز و حمله به ایران بود، گفت: سپهبد سلیمانی عامل غُصه آمریکایی‌ها برای اجرا نشدن این طرح در منطقه بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری مهر 

حجت‌الاسلام سید حمید حسینی شامگاه پنجشنبه در مراسم چهلم شهید سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت به میزبانی حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان با اشاره به شرایط منطقه‌ای، بیان کرد: آمریکا قصد داشت اول عراق را تصرف و سپس به ایران حمله کند اما این رشادت حاج قاسم سلیمانی بود که نگذاشت استکبار به این نقشه دست یابد.

وی با بیان اینکه سپهبد سلیمانی غصه بزرگ آمریکا در منطقه بود، افزود: امروز باید شرایط برای اخراج آمریکا فراهم شود چرا که چاره‌ای جز خروج این کشور نیست.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق با بیان اینکه حاج قاسم خدمات ارزنده‌ای به ملت عراق عرضه داشت، تاکید کرد: نتیجه این خدمات این است که دیگر عراق جایی برای ماندن آمریکا نخواهد داشت و این خواست مردم است.

حسینی با اشاره به درایت و دوراندیشی سپهبد سلیمانی، افزود: این شهید ۱۲۰ مؤسسه رسانه‌ای در عراق به نام الحشد الاعلانی تأسیس کرد تا در عرصه رسانه‌ای نیز بتوانیم در مقابل استکبار گران بایستیم و این خدمتی به مردم عراق بود.

وی با بیان اینکه اگر انتقام نگیریم راحت نخواهیم بود، ابراز کرد: مبارزه تا خروج آخرین سرباز آمریکایی از عراق ادامه دارد.