دو نماینده مجلس سنای آمریکا در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با سران کشورهای اروپایی درباره طرحی جدید برای جایگزین کردن برجام رایزنی کرده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دو سناتور تندرو آمریکایی از دو حزب رقیب طرحی را آماده‌ کرده‌اند که به باور آنها می‌تواند به ایجاد یک توافق هسته‌ای جدید و بهتر با ایران منجر شود. 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته «لیندسی گراهام» و «رابرت منندز» که به ترتیب نماینده‌های جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنای آمریکا هستند نمایندگانی هستند که قصد پیشبرد این طرح را دارند.  

رسانه آمریکایی با اشاره به دیدار مخفیانه «کریس مورفی»، از دیگر سناتورهای آمریکایی با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی  مونیخ نوشته به نظر می‌رسد او تنها کسی نبوده که در آنجا مشغول پیشبرد نوعی دیپلماسی مخفیانه با ایران بوده زیرا گراهام و منندز هم در کنفرانس مونیخ با سران کشورهای اروپایی درباره توافق هسته‌ای جدید خودشان صحبت کرده‌اند.

 طرح گراهام و منندز خواستار آن است که متحدان آمریکا در کشورهای حاشیه خلیج فارس هم در توافق هسته‌ای جدید با ایران مشارکت داده شوند.

 جزئیات توافق هسته‌ای جدید در طرحی قانونی که این دو سناتور در حال تهیه آن هستند تشریح خواهد شد.

ایده آنها این است که ایالات متحده یک توافق هسته‌ای جدید را به صورت همزمان هم به ایران و هم به کشورهای خلیج فارس پیشنهاد دهد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .