وزیر خارجه سوئد با «بسیار مهم» خواندن توافق هسته‌ای، گفت، اتحادیه اروپا به گفت‌وگو با آمریکا ادامه خواهد داد و به این کشور اعلام می‌کند که افزایش تنش با ایران، به کسی کمکی نمی‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش فارس، «مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد روز دوشنبه گفت که تشدید تنش در روابط با ایران غیرسازنده است و به کسی کمک نمی‌کند.

والستروم که پیش از آغاز نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در مورد نشست امروز گفت: «امروز برای اعلام دوباره پایبندی ما به برجام بسیار مهم است و اینکه ما توافق هسته‌ای با ایران را توافق بسیار مهمی می‌دانیم. همچنین برای نشان دادن اینکه ما داریم هرآنچه در توان داریم را انجام می‌دهیم تا از ساز و کار اینستکس حمایت کنیم تا به سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند با ایران تجارت کنند و در آن کشور سرمایه‌گذاری کنند، کمک کنیم و تعهدات خود ذیل این توافق را پیگیری کنیم.»

وی افزود: «قطعا این مهم است و ما به گفت‌وگو با آمریکایی‌ها هم ادامه می‌دهیم تا بگوییم که این [وضعیت] تا چه حد غیرسازنده است و اینکه تشدید تنش و درگیری میان ایالات متحده و ایران به ما کمکی نمی‌کند.»

دولت آمریکا بیش از یک سال است که از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و همزمان کشورهای جهان را برای توقف تجارت با ایران تحت فشار قرار داده است. این کشور همچنین در دو ماه گذشته با اقداماتی از جمله لغو معافیت‌های تحریم واردات نفت از ایران، اعزام چند هزار نیروی نظامی به منطقه و استقرار ناو هواپیمابر و بمب‌افکن در خلیج فارس، بر تنش‌ در منطقه غرب آسیا دامن زده است.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا، تأکید کرده است که به دنبال جنگ با کشوری نیست، اما در برابر هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای از خود دفاع می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .