بازیکن اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: صنعت نفت را دوست دارم، اما استقلال باید ببرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرورزشی، مجاهد خذیراوی از فوتبالی که این روز‌ها استقلال استراماچونی بازی می‌کند به عنوان یکی از بهترین فوتبال‌های این سال‌های لیگ برتر یاد می‌کند. این پیشکسوت آبادانی استقلال که با خبرورزشی حرف می‌زد در آستانه دیدار این تیم مقابل صنعت نفت آبادان از زیر و بم‌های تیم استقلال گفت.

فوتبالی که در یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد را دیدید؟

بله! واقعاً از دیدن این بازی لذت بردم. من قبلاً هم به خبرورزشی گفته بودم اگر به استراماچونی زمان بدهند می‌تواند استقلال را بسازد. آن روز که بازی را می‌دیدم می‌گفتم این همان تیمی است که استراماچونی دوست داشت بسازد.

چطور این پیش‌بینی را می‌کردید؟

برای اینکه همه، مربیان ایتالیایی را می‌شناسند. تفکری که مربیان ایتالیایی دارند متفاوت با همه مربیان دیگر است و استراماچونی هم ثابت کرد الکی استقلال را برای مربیگری انتخاب نکرده است. او متخصص کار در تیم‌های پرطرفدار است.

انتظار برد ۴ گله استقلال را داشتید؟

نه! من خودم را برای یک برد یک- صفر یا تساوی گل‌دار مثل یک- یک آماده کرده بودم. چون می‌دانستم استقلال خط دفاعی خوبی دارد ولی بازی که شروع شد دیدم استقلال خیلی عالی کار می‌کند.

خط حمله تیم را چطور ارزیابی کردید؟

مهدی قائدی روز به روز بهتر می‌شود و اگر همین‌طور پیش برود می‌تواند پا جای پای بزرگان استقلال بگذارد.

نقطه ضعفی در او دیده‌اید؟

او باید پاس بدهد. مهدی اول فصل گفته ۱۰ را می‌پوشم تا ۱۰ تا گل بزنم. با همین حرف خودش را تحت فشار گذاشته است و اگر به این موضوع فکر نکند به خدا بیشتر از ۱۰ گل هم می‌زد. او دو بار می‌توانست به دیاباته پاس بدهد و او را ۵ گله کند ولی به خودش ضربه زد.

دیاباته را پسندیدید؟

شیخ خیلی خوب است. حفظ توپش عالی است و با بدنی که دارد وقتی توپ می‌گیرد مدافعان نمی‌توانند راحت توپ را از او پس بگیرند. در کل استقلال، جوان شده و از خط دروازه تا جلو همه بازیکنان با طراوت فوتبال می‌کنند.

بازی نکته خاصی برای شما نداشت؟

بازی که شروع شد شماره ۱۱ تراکتور از راست خیلی تیم را آزار می‌داد و استراماچونی بلافاصله پست عارف غلامی را عوض کرد و نفوذ‌های راست تراکتور را کور کرد. بعد از آن دیگر تراکتور از راست نفوذ خطرناکی نداشت ولی قبلش دو بار حسینی از همان زاویه مجبور شد توپ‌های خطرناکی را دفع کند.

بازی با صنعت نفت آبادان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

صنعت نفت تیمی است که متعلق به شهر خودم است و من هم دو سال برایش بازی کرده‌ام. البته استقلال را هم دوست دارم و با توجه به بازی که در تبریز از استقلال دیدم فکر می‌کنم روبه‌روی صنعت نفت هم به مشکل نمی‌خورد. استقلال به برد نیاز دارد و هیچ اتفاقی غیر از آن به دردش نمی‌خورد.

منبع: خبرورزشی