خبرورزشی/ باشگاه استقلال با صدور بیانیه‌ای به اظهارات شب گذشته خداداد افشاریان واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خداداد افشاریان سرپرست کمیته داوران شب گذشته درباره قضاوت سیدمهدی سیدعلی در بازی استقلال مقابل آلومینیوم مطالبی را بیان کرد که ذکر این نکات ضروری به‌نظر می‌رسد :

۱ ـ باشگاه استقلال درک می‌کند که خداداد افشاریان به‌واسطه سمتش، شاید نتواند علیه داوران موضع بگیرد و به همین دلیل انتظار می‌رود ایشان وقتی توان عذرخواهی ندارد، از ارائه اطلاعات نادرست هم خودداری کند.

۲ ـ آقای افشاریان براساس کدام فیلم می‌گویید توپ به پای قایدی برخورد کرده است؟ در فیلمی که دوربین پشت دروازه ضبط کرده، مشخص است توپ به پای قایدی برخورد نکرده است.

۳ ـ جالب است که آقای افشاریان بداند کمک‌داور بازی وقتی توپ به مطهری رسید، پرچم را به‌نشانه آفساید بالا برد و برخلاف ایشان معتقد نبود که توپ به قایدی برخورد کرده است.

۴ ـ مهدی سیدعلی بارها و بارها در این بازی سوت‌های اشتباهی زد که می‌توانست منجر به شکست استقلال شود. در یک صحنه او خطای هند اسماعیلی چسبیده به محوطه جریمه را گرفت که می‌توانست منجر به باز شدن دروازه استقلال شود، این درحالی بود که چند ثانیه قبل خطای واضح بازیکن آلومینیوم روی رضاوند و اسماعیلی گرفته نشده بود و همین عدم اعلام خطا منجر به برخورد توپ با دست اسماعیلی شد.

۵ ـ ای‌کاش آقای افشاریان به‌جای ۲۰ بار دیدن صحنه گل سالم استقلال، یک بار بازی را در خلوت نگاه می‌کرد و می‌دید سیدعلی چند بار با سوت‌های اشتباهش مانع از بازی‌سازی استقلال شد و چند بار باعث ایجاد فرصت گلزنی برای آلومینیوم شد. آقای افشاریان به‌خوبی می‌داند چندین اشتباه پیاپی و حتی به‌ظاهر بی‌اهمیت تا چه‌حد روی بازیکنان و کادر فنی یک تیم اثرگذار است و انتظار می‌رود وقتی تا این سطح اشتباهات داوری را می‌بینیم، اگر اشتباهات را قبول نمی‌کنیم، منکر آنها هم نشویم.

۶ ـ نیمکت تیم فوتبال استقلال به‌واسطه تأکیدات چندباره آقای مجیدی، از آرام‌ترین نیمکت‌ها است و حتی در همین بازی با آلومینیوم هم ایشان بارها از نیمکت‌نشینان و سکونشینان تیمش خواست به داور اعتراضی نکنند، ولی ظاهراً این نوع رفتار منجر به تضییع حق تیم استقلال شده و نمونه آن را در  هفته‌های گذشته هم دیدیم.