آخرین خبر/ پادشاه عربستان سعودی ابراز امیداوری کرد که مذاکرات کشورش با ایران منجر به اعتمادسازی شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش الجزیره، «سلمان بن عبدالعزیز» روز چهارشنبه در سخنرانی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد: ایران کشور همسایه ماست و امیدواریم که مذاکرات ما با این کشور به اعتمادسازی منجر شود.

به گزارش شبکه «العربیه»، با این حال سلمان بن عبدالعزیز در ادامه اظهاراتش بر اهمیت جلوگیری از ایران به منظور جلوگیری از داشتن آنچه تسلیحات هسته‌ای خواند، تأکید کرد.

وی همچنین گفت که عربستان سعودی به صلح به عنوان یک گزینه راهبردی برای حل بحران در خاورمیانه ایمان دارد.

سلمان افزود: جامعه جهانی امروز با چالش‌هایی مواجه است که تقویت همکاری بین المللی چند جانبه را می‌طلبد.

پادشاه عربستان اضافه کرد: سیاست خارجی عربستان سعودی بر اهمیت تحکیم امنیت، ثبات و حمایت از راه حل‌های صلح آمیز تأکید دارد.

وی همچنین با بیان این ادعا که انصارالله با حل مسالمت آمیز بحران یمن مخالفت می‌ کند، مدعی شد که طرح صلحی که ریاض سال گذشته ارائه کرد به تحقق صلح در یمن می‌انجامد.

سلمان همچنین اظهار داشت که عربستان سعودی از استقرار صلح در افغانستان و تضمین حقوق مردم این کشور حمایت می‌کند.

رهبران جهان از روز سه شنبه زیر سایه محدودیت‌ها و تبعیض‌های کرونایی به صورت حضوری و مجازی در نیویورک گردهم آمدند تا در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کنند.

دیدار مقامات ایران و عربستان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل

همچنین در محل اقامت سفیر عراق در نیویورک وزرای خارجه و نمایندگان ارشد ایران، عربستان، کویت، مصر، قطر، اردن، ترکیه، فرانسه، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس با هم ملاقات داشتند.