فردا/ علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیما در آخرین سال از دوره پنج ساله خود قرار دارد و داغ شدن گمانه‌زنی‌ها درباره جایگزین او یعنی اینکه وی رفتنی است. درباره اینکه به کجا می‌رود هم بحث‌هایی مطرح است. مثلا نام او هم مثل حسین دهقان به عنوان گزینه‌ احتمالی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام مطرح بود. اگرچه بعد از سوی یک منبع آگاه و در مصاحبه با ایسنا تکذیب شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بیش از اینکه علی‌عسکری به کجا می‌رود اما مساله این است که ریاست رسانه ملی به چه کسی سپرده می‌شود. گویا اصلی‌ترین گزینه هم پیمان جبلی است که اکنون معاون برون مرزی سازمان است. 

این گمانه به قدری جدی شده که امروز «نورنیوز» نوشته: «عصر چهارشنبه ۳۱ شهریورماه، رهبر معظم انقلاب، «دکتر پیمان جبلی» گزینه ریاست رسانه ملی را به حضور پذیرفتند و با او گفتگو کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از سوابق حرفه‌ای و علمی و همچنین برنامه‌های اعلام شده جبلی برای اداره این سازمان بر آغاز سریع برنامه‌های تحولی در رسانه ملی تاکید کردند.»

پیش از این هم همین رسانه از جبلی به عنوان گزینه اول ریاست این سازمان نام برده بود و حالا نوشته «با توجه به ملاقات چهارشنبه گذشته دکتر جبلی با رهبر معظم انقلاب، گفته می‌شود که صدور حکم ریاست جبلی و برگزاری مراسم معارفه رئیس جدید صداوسیما که به دلیل تاکید رهبری قرار بود در همین هفته انجام شود با توجه به سفر «عبدالعلی علی عسگری» رئیس پیشین صداوسیما به کربلا، هفته آینده انجام خواهد شد.»

لازم به ذکر است که پیمان جبلی ۵۵ ساله با مدرک دکترای فرهنگ و ارتباطات از دانشگاه امام صادق(ع) از جمله مدیران با سابقه رسانه ملی سال‌ها تجربه حضور موفق در بخشهای مختلف داخلی و خارجی صداوسیما را در کارنامه خود دارد.

دانش کلاسیک، تجربه عملی و طی کردن سطوح مختلف مدیریتی در صداوسیما از جمله ویژگی‌های مثبت پیمان جبلی در حوزه مدیریت رسانه است که می‌تواند در ارتقای سطح کیفی و حرفه‌ای این رسانه در تراز نظام جمهوری اسلامی موثر واقع شود.