خبر دارم که از طرف بیت رهبر انقلاب با بالگرد به ویلای او در شمال کشور رفتند تا ایشان در مراسم تنفیذ شرکت کند؛ اما هاشمی در منزل نبود؛ دختر هاشمی (فائزه) گفته بود به پدرم دست پیدا نخواهید کرد!

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از روزنامه جوان، غلامرضا مصباحی مقدم در بازخوانی بخشی از رویداد‌های فتنه ۸۸ و نقش خانواده هاشمی به بیان نکاتی کم‌تر بازگو شده از آن دوران پرداخته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نقش خانواده هاشمی در فشار بر پدرشان می‌گوید: «قرار بود مراسم تنفیذ آقای احمدی‌نژاد برگزار شود، هاشمی رئیس مجمع تشخیص بوده و رئیس‌جمهور دست راست او می‌نشست؛ ما به او گفتیم که آقای رئیس‌جمهور را تحویل بگیرید، هاشمی در پاسخ گفت نه من چنین کاری نمی‌کنم!»

او در ادامه می‌گوید: «خبر دارم که از طرف بیت رهبر انقلاب با بالگرد به ویلای او در شمال کشور رفتند تا ایشان در مراسم تنفیذ شرکت کند؛ اما هاشمی در منزل نبود؛ دختر هاشمی (فائزه) گفته بود به پدرم دست پیدا نخواهید کرد!»

شخصی کردن اختلاف نظرات و اختلاف سیاست‌ها اتفاقی بود که توسط برخی مقامات ایران رخ داد و افراد بی اعتنا به جایگاه حقوقی خود و صرفاً بر مبنای نسبت خود با فرد یا نهاد مقابل تصمیم می‌گرفتند آن را به رسمیت بشناسند یا خیر. در نهایت، اما رئیس‌جمهور، رئیس‌جمهور است و کسی که به این مراسم نمی‌آید، جایگاه خودش را از دست می‌دهد.

منبع: جهان نیوز