فارس/ معاون والی طالبان در هرات، همزمان با تحویل چهارمین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران، تاکید کرد که این گروه اجازه نخواهد داد تهدیدی از سوی داعش علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«مولوی شیراحمد عمار مهاجر»، معاون والی طالبان در هرات، در دیدار با مقام‌های محلی خراسان رضوی ایران، تاکید کرد که حکومت افغانستان اجازه نمی‌دهد گروه داعش از خاک این کشور علیه ایران استفاده کند.

معاون والی هرات، روز دوشنبه، در نقطه صفری گذرگاه مرزی اسلام‌قلعه، با شماری از مقام‌های محلی ولایت خراسان رضوی ایران و فرمانده پلیس شهر مرزی «تایباد» ایران دیدار کرد.

استاندار خراسان رضوی روز گذشته با هدف توسعه روابط تجاری و بررسی و حل مشکلات و موانع ترانزیتی در رأس هیئتی به افغانستان سفر کرد.

بر اساس اعلام دفتر رسانه‌های والی هرات، معاون والی هرات برای تحویل‌ چهارمین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران، با مقام‌های ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

صبح امروز چهارمین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران به افغانسان رسید. فرمانده پلیس استان تایباد در هنگام تحویل محموله کمکی جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفری مرز میان دو کشور ایران و افغانستان گفت که این محموله کمکی که شامل 7 خودرو مواد غذایی، دارو، کپسول اکسیژن و البسه زمستانی است که به شهروندان افغانستان با هدف توسعه و تقویت روابط حسنه میان دو ملت اهدا گردیده است و این کمک‌های بشر دوستان از جانب ایران با افغانستان ادامه خواهد داشت.

وی افزود که ایران از پیشرفت‌ها و آبادانی افغانستان استقبال خواهد کرد.

معاون والی طالبان در هرات در این دیدار گفت که طالبان به تمام قوانین بین‌المللی و همسایه‌داری پایبند بوده و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد که افراد و یا گروه‌های خارجی مانند داعش از خاک افغانستان بر علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

گفتنی است که در یک ماه گذشته پس از روی کار آمدن حکومت طالبان در افغانستان این چهارمین محموله کمک‌های بشر دوستانه ایران به مردم افغانستان است.