پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مشرق نوشت: مصطفی تاجزاده، فعال چپ و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ اخیراً و پس از اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران در جلوگیری از دزدی دریایی آمریکا؛ در یک توییت نوشت: "فرمانده سپاه: «امریکایی‌ها آمده بودند نفت ما را به سرقت ببرند. ما براساس سناریویی دقیق تشخیص دادیم اگر این کشتی را تصرف کنیم، آمریکایی‌ها مداخله خواهند کرد. بچه‌های ما همه احتمالات را سنجیده بودند.» یعنی اگر امریکا مداخله می‌کرد، ایران کار را به درگیری نظامی و جنگ می‌کشاند؟ "

*این ادبیات و این ژست مخالفت با جنگ در برابر یک دشمن متجاوز؛ در سمت و سوی بیگانگی با عزت و شرف و استقلال و آزادی قرار دارد.

همان‌ها که جامعه ایرانی در سال ۵۷ به سبب نداشتنشان انقلاب کرد و امروز به معنی تامّ کلمه آنها را در اختیار دارد.

اما برخی رجال سیاسی الینه شده و آنها که در انقلاب ۵۷ نیز بودند اما بعدها تغییر مسیر دادند؛ امروز با آن آرمان‌های به‌دست آمده بیگانه شده و بدتر آنکه قصد دارند مردم و جامعه را نیز به سمت چاه ویلی که در پس این ژست‌های معارض با عقلانیت و خرد قرار دارد، سوق بدهند.

 جنگ بد است و هیچ عقل سلیمی متمایل به آن نیست. اما گاهی باید بخاطر صلح جنگید.

همانطور که باید برای اسیر نبودن، برای در بند نبودن و برای مستقل بودن هم در "آخرین چاره" جنگید.

جالب است که تاجزاده به این تناقض هویدا در نظر خود پیرامون اقدام سپاه پاسخ نمی‌دهد که اگر سپاه پاسداران در هراس از جنگی که تاجزاده می‌گوید؛ اجازه داده بود آمریکا نفت کشورمان را با زور سرنیزه ببرد؛ آنگاه آیا آبرویی برای ایران و ایرانی می‌ماند!؟

ما صلح در سایه بی‌آبرویی و بی‌شرفی را می‌خواستیم چه کار!؟

صد البته پاسخ این سؤال از سوی الینه شده‌ها و بازگشتگان از آرمان‌های اسلام و انقلاب، پاسخ روشنی است!

اما مردمی که در فضای ایران اسلامی نفس می‌کشند، پای خوب و بد ایران ایستاده‌اند و پس از ۲۵۰۰ سال پادشاهی ارباب و رعیتی در فضای دموکراتیزه جمهوری اسلامی زیست می‌کنند؛ پاسخ دیگری به این سؤال دارند...

دقت شود که ابتنای تاجزاده و امثال تاجزاده در این تقلاهای روانی و ژست‌های ضد جنگ بر چند گزاره سیاه‌نما پیرامون اوضاع کشور و القای این معنی است که تسلیم نشدن مقابل آمریکا عواقب خطرناک اقتصادی دارد!

این در حالی است که اولا سیاه‌نمایی‌های اینان عموما غلط و بعضا درشت‌نمایی شده و ثانیا ایران اسلامی در یک استراتژی راهبردی توانسته اقتصاد خود را مصون‌سازی و قدرت دفاعی خود را مقوّم اقتصادش قرار دهد.

به این معنی که امروز اثر تحریم‌های آمریکا به اذعان تمام کارشناسان برجسته کشور به کمتر از میانگین ۳۰ درصد رسیده، حرکات نظامی ایران مثل حضور در سوریه و یا هدف گرفتن پایگاه آمریکایی عین‌الأسد؛ "بازدارنده و تأدیب‌کننده" بوده نه شعله‌ور کننده و اینکه ایران اسلامی در دهه پنجم عمر خود توانسته مثبتات اقتصادی زیادی از قبیل مالیات و سوخت ارزان، آب و برق ارزان، کاهش فقر مطلق و ضریب جینی مطلوب نیز داشته باشد. اگرچه به لطف دوستان آقای تاجزاده در دولت اعتدال؛ مثبتات بزرگی نیز از دست رفت!

پس ملاحظه می‌شود که بنیاد و صورت اظهارات تاجزاده پیرامون اقدام سپاه پاسداران کاملا غلط و با تناقضات آشکاری مواجه است.

البته بیان این نکته ضروریست که مردم و خواص کشور بایستی در قبال این القائات انتقامجویانه هوشیار باشند و در "دهلیز فریب" قرار نگیرند.

چه اینکه دشمنی که نمی‌تواند در خشکی و دریا به ایران بزرگ ضربه بزند؛ حتما تقلا می‌کند تا بوسیله ابزارهای رسانه‌ای و دنباله‌های داخلی؛ ‌ فاز انتقامجویی را در "جنگ روانی" پی بگیرد.

که اگر موفق شود؛ حتما بلایی سخت‌تر از جنگ مسلحانه در مرزهای آبی و خاکی دامنگیر همگان خواهد شد.

دشمن به دنبال ایجاد "فتنه اقتصادی" در ایران است.

همان که تاجزاده‌ی مدعی مخالفت با جنگ حتی در صورت بی‌شرفی و بی‌آبرویی! نوید بروزش را در سطحی وسیع‌تر و خشن‌تر در ایران داده است. و البته بدون هیچ هشداری مبنی بر اینکه این کار غلط است و مردم نباید به خیابان بیایند...