انتخاب | ویس‌کرمی درباره مدرک وزیر پیشنهادی گفت: ایشان حدود ۲۵ سال تحصیلات حوزوی دارند و اگر معادل‌سازی کنیم در سطح دکترا حساب می‌شود که حالا بعضی مدرک را می‌گیرند و بعضی پیگیری نمی‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس، بیان کرد: «آن زمانی که زاکانی و فیاضی با هم رفیق شدند، دختر آقای زاکانی یک سالش بوده و برادر فیاضی هم ۴ یا ۵ سالش بوده است. در واقع رفاقت این آقایان بسیار قدیمی‌تر از نسبت فامیلی است؛ بنابراین این یک حرف انحرافی‌ست.»

مهرداد ویس‌کرمی درباره اینکه فضای کلی مجلس نسبت به مسعود فیاضی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش چگونه است، عنوان کرد: «فضای مجلس در رای مشخص می‌شود. به هر حال عده‌ای با یک سری حرکات نظرشان را اعلام می‌کنند که مشهورش همان دو دو یا چهار چهار کردن است که آنجا هر که نعره‌اش بلندتر باشد، سر و صدایش هم بیشتر شنیده می‌شود. نمایندگان هم در حال جمع‌بندی و رایزنی هستند و فراکسیون انقلاب اسلامی هم در حال بررسی است. انشاالله به تدریج باید ببینیم که واکنش نمایندگان چه خواهد بود.»

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا نسبت فامیلی فیاضی با علیرضا زاکانی تاثیری در آرا خواهد گذاشت یا خیر، اظهار کرد: «بحث نسبت ایشان با آقای زاکانی این است که فیاضی از رفقای قدیمی آقای زاکانی است و از دهه ۷۰ در دانشگاه تهران با هم آشنا شدند و برادر ایشان بعد‌ها داماد زاکانی شد.»

وی افزود: «آن زمانی که زاکانی و فیاضی با هم رفیق شدند، دختر آقای زاکانی یک سالش بوده و برادر فیاضی هم ۴ یا ۵ سالش بوده است. در واقع رفاقت این آقایان بسیار قدیمی‌تر از نسبت فامیلی است؛ بنابراین این یک حرف انحرافی‌ست.»

ویس‌کرمی درباره مدرک ۱۵ساله وزیر پیشنهادی، مطرح کرد: «این اشتباه بود و در کمیسیون هم گفتند از سال ۷۴ تا ۷۸ با چند ماه تاخیر دانشجو بودند. یعنی حدود چهار سال و نیم که در رشته عمران و در دانشگاه تهران طبیعی‌ست. این یک اشتباهی بود که نمی‌دانم از کجا نشات گرفته شده است.»

وی ادامه داد: «در فضای مجازی خبر زیاد است، ولی معمولا کسی نمی‌آید در مجلس مدرک اشتباهی را نشان دهد، چون جرم محسوب می‌شود. چیزی که هست این است که ایشان مهندسی عمران خوانده‌اند که رتبه اول سهمیه بودند و رتبه ۲۲۰ کشوری دانشگاه تهران، رشته عمران قبول شدند. همچنین حدود ۲۵ سال تحصیلات حوزوی دارند و اگر معادل‌سازی کنیم در سطح دکترا حساب می‌شود که حالا بعضی مدرک را می‌گیرند و بعضی پیگیری نمی‌کنند. ولی به طور کلی تحصیلات حوزوی ایشان هم، علاوه بر آن مهندسی عمران است.»