بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق کشور دمای هوا 7 تا 14 درجه کاهش می‌یابد به طوریکه در خراسان رضوی بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. کاهش دما در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی و شرق کشور 6 تا 12 درجه پیش بینی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سازمان هواشناسی کشور هفته سرد و افزایش برف و باران را در اکثر نقاط کشور پیش بینی کردبر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسیامروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد،‌ اصفهان،‌ فارس،‌کرمان، یزد، خراسان رضوی و به‌صورت پراکنده در استان‌های خراسان شمالی،‌ تهران،‌ جنوب مرکزی،‌ شرق لرستان و ارتفاعات سمنان بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی شده است. در استان‌های هرمزگان و بوشهر نیز افزایش ابر،‌رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

فردا در بخش‌هایی از استان فارس،‌کرمان، هرمزگان رگبار باران و وزش باد و روز جمعه در ارتفاعات کرمان بارش پراکنده برف پیش بینی شده است. آخر هفته در سایر مناطق کشور جو آرام خواهد بود که برای شهرهای صنعتی و پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق کشور دمای هوا 7 تا 14 درجه کاهش می‌یابد به طوریکه در خراسان رضوی بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.  کاهش دما در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی و شرق کشور 6 تا 12 درجه پیش بینی می‌شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های خوزستان،‌لرستان،‌چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،‌ فارس و به‌صورت پراکنده در شمال غرب و غرب کشور بارش‌ها آغاز می‌شود.

توصیف سامانه اول: فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش برف یا باران و در نواحی با اقلیم گرم همراه با رعدوبرق

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/08/26 : کرمان، سمنان، فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، نیمه جنوبی یزد.

پنج‌شنبه 1400/08/27 : هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر و ارتفاعات کرمان.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب، احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها همراه با کاهش دید بویژه در گذرگاه‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: احتیاط در تردد و عدم توقف حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، در مناطق زلزله زده اسکان و رسیدگی فوری به هموطنان

نوع مخاطره: کاهش 7 تا 14 درجه ای دما در شمال شرق کشور و کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در شرق و مرکز کشور و استان های جنوبی رشته کوه البرز ( قزوین، البرز،تهران و سمنان)

منطقه اثر: شمال شرق و شرق و مرکز و استانهای جنوبی البرز

اثر مخاطره: احتمال افت فشار گاز و افزایش مصرف انرژی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و صدمه به ماشین آلات و ادوات کشاورزی

هفته بارانی و برفی پیش رو داریم

سازمان هواشناسی اعلام کرد: در هفته آینده برخی نقاط کشور بارانی و برخی دیگر برفی خواهد بود. 

از امروز (پنج‌شنبه) تا شنبه با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در نیمه شمالی کشور، در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظفت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود.

ایرانیان امشب، شبی بسیار سرد را پشت سر خوهند گذاشت.

استان‌های زنجان، کردستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و همچنین ارتفاعات البرز و زاگرس طی امشب دماهایی کمتر از ۱۰- درجه سانتیگراد خواهند داشت.