با توجه به حساسیت موضوع تیم‌های بررسی صحنه جرم و کارآگاهان پلیس آگاهی استان در محل وقوع این حادثه جنایی حاضر و تحقیقات آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سرهنگ عبدالله فاتحی در تشریح این خبر اظهار داشت: با اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت طلاجات و مرگ مشکوک نوزاد ۱۸ ماهه در شهرستان سنندج، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع تیم‌های بررسی صحنه جرم و کارآگاهان پلیس آگاهی استان در محل وقوع این حادثه جنایی حاضر و تحقیقات آغاز شد.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه گمانه زنی‌های غیر مرتبط در خصوص علت وقوع این حادثه توسط رسانه‌های معاند و موج سواری آنان در این زمینه که هدفی جزء تشویش اذهان عمومی ندارند، اظهار داشت: کارآگاهان با انجام تحقیقات فنی و تخصصی از ساختگی بودن موضوع مطلع شدند و با هماهنگی مقام قضایی قاتل را که یکی از نزدیکان دختربچه بود دستگیر، که در اظهارت خود به قتل اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان خاطر نشان کرد: فرد قاتل در تحقیقات پلیسی اظهار داشت به علت فرار از مجازات جرم مرتکب شده، اقدام به ساختن سناریوی سرقت و قتل کرده است و از عمل خود ابراز ندامت و پشیمانی کرد.

سرهنگ فاتحی تصریح کرد: در صورت روشن شدن دیگر زوایای این پرونده، متعاقبا اعلام خواهد شد لذا شهروندان اخبار موثق را از طریق خبرگزاری‌های رسمی استان پیگیری کنند.