فارس | معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به تلاش غرب و آمریکا برای سانسور محتواهای مرتبط با سردار سلیمانی در فضای مجازی گفت: اینها نمی‌دانند این ترور مجازی هم نمی‌تواند تاثیرگذار باشد، همانطور که با ترور سردار نتوانستند راه سردار سلیمانی را مسدود کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم « راز محبوبیت سردار دلها» که مناسبت دومین سالروز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و معاونت فرهنگی دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی برگزار شد، گفت: درایت یکی از ویژگی سردار سلیمانی بود که از وی یک مکتب و یک دانشگاه ساخت که اصول آن برگرفته از مکتب ائمه اطهار (ع) است. سردار سلیمانی اهل عبادت و توسل بود و با وجود همه مشغله ها با عشق در مراسم هایی مانند ایام محرم و ایام فاطمیه حضور پیدا می کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: عمل صالح، توسل و خدمت به مظلومان از ویژگی‌های برجسته سردار سلیمانی بود که موجب شد مردم او را به عنوان انسانی شجاع و نام آور بشناسند. چنین ویژگی هایی بود که سردار سلیمانی را به انسانی خاص تبدیل کرد و چنین انسانی می تواند محبوب مردم باشد.

حسینی در ادامه به حضور سردار سلیمانی در بحران هایی همچون سیل و زلزله برای کمک به مردم اشاره کرد و اظهار داشت: سردار سلیمانی وقتی می دید مردم به خصوص نیازمندان و مظلومان به کمک نیاز دارند به کمک آنها می رفت و برایش فرقی نمی کرد کجا باشد. حضور در کنار مردم سیل زده و دفاع از مردم عراق نمونه ای از فداکاری سردار سلیمانی بود.

وی با بیان اینکه توسل یک فرد به اهل بیت (ع) و اینکه خدا به این فرد عنایت داشته باشد می تواند در محبوبیت وی خیلی موثر باشد، گفت: یکی از دلایلی که سردار سلیمانی محبوب دلها شد، همین اخلاص و تقوا است.

حسینی با اشاره به شجاعت سردار سلیمانی در مبارزه با داعش گفت: زمانی که داعش به مراکز متبرکه حمله می‌کرد خیلی از کسانی که ادعای پیروی از اهل بیت دارند، مثل  همان شیعه های انگلیسی در میدان نبودند و بار دیگر معلوم شد کارشان دروغ و فریب است. این حاج قاسم بود که با قدرت و شجاعت برای دفاع از حرم اهل بیت و مردم مظلوم در مقابل داعش ایستاد.

معاون رئیس جمهور افزود: همانطور که ما شیعیان و مسلمانان عشق و علاقه خاصی به سردار سلیمانی داریم بسیاری از غیرمسلمانان هم همین گونه هستند و حتی مسیحیان هم برای سالگرد شهادت سردار سلیمانی مراسم می گیرند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی نه تنها در ایران بلکه در یمن، فلسطین، عراق، سوریه، لبنان و بسیاری از کشورها و نزد بسیاری از مردم دنیا محبوب است.

حسینی در ادامه با اشاره به ایجاد و تجهیز داعش از سوی آمریکا گفت: داعش که به گفته خود آمریکایی ها توسط آنها ایجاد شد، دست به جنایت های وحشتناکی می زد و خیلی ها حتی از شنیدن اسم داعش وحشت داشتند اما سردار سلیمانی با چنین جنایتکارانی جنگید. این در حالی بود که خیلی ها با حضور داعش در منطقه کنار آمده بودند و می گفتند فقط باید با آمریکایی ها صحبت کنیم که داعش کاری با ما نداشته باشد!

وی افزود: این سردار سلیمانی بود که بدون ترس از داعش و حامیانش مرد میدان بود و ایستاد و داعش را به نابود کشاند. مشخص است که چنین انسانی قهرمان و محبوب می‌شود و مردم آن را دوست خواهند داشت.

حسینی افزود: همانطور که حاج قاسم مرد میدان مبارزه بود، در همه حوزه ها از جمله در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی شهید سلیمانی باید الگوی ما باشد. انشالله در این دولت مسئولان ما با الگو گرفتن از سردار سلیمانی همینگونه هستند و همه تلاش می کنند که  مشکلات مردم و کشور به تدریج حل شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دانشجویان اگر می خواهند در آینده افرادی باشند که هم دنیا و آخرت را داشته باشند باید امثال سردار سلیمانی را بهتر بشناسند و راهش را ادامه دهند.

وی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در بازسازی عتبات عالیات گفت: خلاقیت، نوآوری و نبوغ سردار سلیمانی در بسیاری از کارها مشخص است، او یک انسان سختی کشیده بود که توانست در دوران حیات دنیوی به درجات بالایی برسد و در نهایت هم به درجه رفیع شهادت رسید.

حسینی با اشاره به تقوای سردار سلیمانی افزود: اگر شما اهل پارسایی و تقوا باشید خداوند کاری می کند که بتوانید حق و باطل را از هم تشخیص دهید، در آن فضای غبارآلود فتنه سردرگم نمی شوید و می توانید راه را از بیراه، سره را از ناسره و نور را از ظلمت تشخیص دهید.

وی گفت: همه باید تلاش کنیم که راه شهید سلیمانی را زنده نگه داریم. ترامپ خواست با ترور سردار سلیمانی این مکتب از بین برود اما این مکتب امروز پرنورتر شده و ما هم باید تلاش کنیم این مکتب همیشه زنده بماند.

حسینی در ادامه با اشاره به تلاش غرب و مستکبران برای سانسور سردار سلیمانی در فضای مجازی و رسانه ها تاکید کرد: اینها تلاش کردند تا در فضای مجازی تصویر و اسم سردار مطرح نشود اما نتوانستند. صفحات مجازی را بارها مسدود کردند اما نمی دانند این ترور مجازی هم نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و قطعا اگر ما تلاش کنیم آنها به اهداف خود نخواهد رسید.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم ۹ دی در سراسر کشور و ضمن قدردانی از مردم برای حضور در اجتماعات این روز گفت: ما به کمک خدا، اهل بیت و همین مردم از فتنه عظیمی که در سال ۸۸ رخ داد عبور کردیم. البته خاموشی آتش فتنه به همین سادگی نبود و باید مراقب باشیم با پیروی از راه نورانی ولایت چنین فتنه هایی تکرار نشود.