انتخاب | خاطرات آیت الله هاشمی: آقاى [سیدکمال] خرازى، وزیر امورخارجه آمد. توضیحى درباره تصادف و فوت مادر و مصدوم شدن برادرش و گزارشى از سفر ژاپن و مذاکرات با اروپا داد و از پیشرفت در سیاست‌خارجى، اظهار رضایت‌کرد. درباره راهکارهاى اصلاح قیمت نفت مذاکره‌کردیم. داستانى نقل‌کرد از احضار جن توسط یک نفر دیگر که در معیت آقاى عبدالله نورى، نمایش داده است. درباره مسایل ناشى از قتل‌هاى اخیر صحبت شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آقاى [سیدکمال] خرازى، وزیر امورخارجه آمد. توضیحى دربارة تصادف و فوت مادر و مصدوم شدن برادرش و گزارشى از سفر ژاپن و مذاکرات با اروپا داد و از پیشرفت در سیاست‌خارجى، اظهار رضایت‌کرد. دربارة راهکارهاى اصلاح قیمت نفت مذاکره‌کردیم. داستانى نقل‌کرد از احضار جن توسط یک نفر دیگر که در معیت آقاى عبدالله نورى، نمایش داده است. دربارة مسایل ناشى از قتل‌هاى اخیر صحبت شد.

آقاى [علی] عبدالعلى‌زاده، [وزیر مسکن و شهرسازی] آمد. متن اظهاراتش دربارة سدسازى را آورد که روزنامه سلام و بعضى از روزنامه‌هاى دیگر، تحریف‌کرده بودند و من هم در سخنرانى در صداوسیما، به آن اظهارات حمله‌کرده بودم. از روزنامه سلام که تکذیبیه را چاپ نکرده است، شکایت دارد. از برنامه ساخت منازل کوچک براى اجاره، گزارشى داد ولى در مقابل سؤالات فراوان من، از منابع مالى و مبلغ اجاره و.. از عهده جواب برنیامد و گفت، تقریباً نیمى از اعتبارات عمرانی‌شان را داده‌اند. گزارش سفر به سوریه و لبنان را داد و موضوعات جدید قابل همکارى، منجمله وصل شدن راه‌آهن و لوله نفت ایران به مدیترانه از طریق عراق و سوریه.

عصر آقاى [قربانعلی] دُرّى نجف‌آبادى، [وزیر اطلاعات] آمد. ناراحت است از اینکه آقاى خاتمى، [رییس‌جمهور]، پیشنهاد داده که وزیر اطلاعات، به دنبال اعلان کشف قاتلان قتل‌هاى جدید استعفا بدهد. معتقد است، آقاى [مصطفی] موسوى [= کاظمی، جانشین معاون امنیت وزارت اطلاعات]، براى حل مشکل خودش، به دروغ گفته است، آقاى دُرّى مطلع بوده ویا موافقت‌کرده است. انتظار داردکه من و رهبرى، جلوی این ظلم را بگیریم و معتقد است، آقاى خاتمى براى تسلط بر [وزارت] اطلاعات، چنین استفاده‌اى از این جریان مى‌کند.

عصر به منزل رهبرى رفتم. دربارة مسایل قتل‌هاى اخیر و محاکمه قاتلان و نحوه برخورد با وزیر اطلاعات، مذاکره طولانى داشتیم. تا مغرب، پس از نماز و افطار هم ادامه دادیم. ایشان هم موافق نیستند که وزارت اطلاعات خطی باشد و یا آقاى دُرّى که با اصرار و خواهش، وزارت را پذیرفته، وجه‌المصالحه قرارگیرد و در عین حال مایل نیستند،آقاى خاتمى را هم برنجانند. دربارة دادگاه آقای کرباسچى صحبت شد؛ ایشان به خاطر نمى‌آورد که قول جزمى ‌داده‌اند که عفو مى‌کنند، ولى امکان عفو را هم نفى نمى‌کنند. آقاى [محمد] یزدى، [رییس قوه قضاییه]، تلفن کردند و از من خواستند، جلسه‌ای را تشکیل دهم، براى مشورت با سران سه قوه، در مورد کیفیت اداره مسأله قتل‌ها، پیشنهادى شبیه پیشنهاد آقاى خاتمى دادند.