ایسنا | معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به مطرح شدن استیضاح وزیر بهداشت، گفت: استیضاح یک وزیر مراحلی دارد که تاکنون برای وزیر بهداشت مراحلی ثبت و طی نشده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قاسم جعفری  با اشاره به تصویب کلیات بودجه در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کلیات بودجه علاوه بر آن که در سایه همراهی همدلانه دولت و مجلس تصویب شد، پیام امید و آرامش و ان شاء الله گشایش را به جامعه مخابره کرد.

وی ادامه داد: رای مثبت نمایندگان مجلس به کلیات بودجه نشان داد با همکاری و تلاش جمعی می‌شود گره‌های سخت را گشود و راه های صعب را طی کرد.

وی در ادامه درباره مباحث مرتبط به موضوع استیضاح وزیر بهداشت، اظهار داشت: برخی از نمایندگان سوالاتی از وزیر بهداشت داشتند، البته برای استیضاح یک وزیر باید مسیری طی  شود که تاکنون برای وزیر بهداشت مراحلی ثبت و طی نشده است.

معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ادامه داد: قبل از استیضاح مراحلی مانند سئوال و تذکر پیش‌بینی شده است که تاکنون سئوالی از وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس مطرح نشده است.

وی گفت: آقای محسنی بندپی نماینده تهران در مجلس هم در اظهارات خود مطالب و مسموعات خود را بیان کرده و از استیضاح دفاع نکرده است.

جعفری اظهار داشت: عملکرد وزارت بهداشت در کنترل بیماری کرونا و سامان‌دهی به بخش واکسیناسیون عملکرد موفق دولت در وزارت‌خانه بوده است که مورد اذعان و تأیید همگان است.

وی افزود: البته بنای ما بر آن است در سایه گفتمان توام با تفاهم خواسته‌های قانونی نمایندگان محترم پیگیری شود. خواهان آن نیستیم که مجلس و دولت به طور مستعجل برای اموری مانند استیضاح هزینه پپردازند چرا که  از نظر ما  اغلب مشکلات با درایت قابل برطرف شدن است، بخصوص آنکه دولت و مجلس نشان داده اند ضمن وجود بحث های کارشناسی ، در ارائه خدمت به مردم همدل و همگام هستند.