رئیس کل دادگستری فارس گفت: دستگاه‌ها و بانک‌هایی که در راه تحقق شعار سال، مانع ایجاد کنند یا اینکه اجرای امور مربوط به تحقق را انجام ندهند، علیه‌شان پرونده تشکیل خواهد شد

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 رئیس کل دادگستری فارس گفت: دستگاه‌ها و بانک‌هایی که در راه تحقق شعار سال، مانع ایجاد کنند یا اینکه اجرای امور مربوط به تحقق را انجام ندهند، علیه‌شان پرونده تشکیل خواهد شد. 

حجت‌الاسلام کاظم موسوی عصر شنبه ۱۰ اردیبهشت در شورای اداری فارس، بیان کرد: برخی از نمایندگان حقوقی ادارات اهتمامی نسبت به حل و پیگیری مشکلات دستگاه‌های خود ندارند در صورتی که بی‌دقتی نمایندگان حقوقی گاه مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

او با بیان اینکه عدم ارسال دقیق پاسخ از دیگر مشکلات حقوقی مرتبط با دستگاه‌ها است، گفت: تشکیل کمیته حل اختلاف بین دستگاه‌ها که منجر به حل اختلافات و عدم مراجعه به دادگستری می‌شود، لازم و ضروری است همچنین همکاری دستگاه‌های اجرایی برای ثبت اراضی متعلق به هر دستگاه ضرورت دارد.

رئیس کل دادگستری فارس ادامه داد: عمده پرونده علیه مدیران کل این است که اعتبارات در جای خود هزینه نشده است همچنین رعایت عفاف و حجاب میان کارکنان دستگاه‌ها لازم است و اگر چنین موردی دیده شود با مدیر دستگاه‌ مربوطه نیز برخورد می‌شود.

موسوی با بیان اینکه دادگستری آمادگی دارد که دوره آموزشی ویژه کارشناسان حقوقی ادارات و دستگاه‌های اجرایی برگزار کند، گفت: شعار سال باید محقق شود و دستگاه‌ها و بانک‌هایی که در راه تحقق مانع ایجاد کنند یا اینکه اجرای امور مربوط به تحقق را انجام ندهند، علیه‌شان پرونده تشکیل خواهد شد.

عبدالعلی کریمی، معاون توسعه استاندار فارس نیز در این جلسه با تشکر از مردم برای شرکت عظیم و معنادار در روز جهانی قدس اظهار کرد: امسال، سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین نامگذاری شده که در رابطه با همین موضوع در استان برنامه‌هایی پیگیری می‌شود.

او با اشاره به مناسبت‌های ماه اردیبهشت و تبریک و گرامیداشت‌ آنها، به روز روابط عمومی‌ها اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه و روابط عمومی‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و در عرصه جهاد تبیین می‌توانند نقش مهمی داشته باشند.

کریمی با اشاره به دستور استاندار برای تجهیز نمازخانه‌های ادارات تا پایان اردیبهشت افزود: باید تا پایان اردیبهشت ادارات اهتمامی برای ایجاد و تجهیز نمازخانه داشته باشند.

او همچنین با اشاره به گلایه روزنامه‌های محلی درباره اشتراک دستگاه‌ها عنوان کرد: طبق دستور استاندار هر دستگاه برای هر روزنامه حداقل یک اشتراک داشته باشند و ارتباط مسئولان با اصحاب رسانه بیشتر شود تا فعالیت‌ها بیشتر به اطلاع مردم برسد و در همین راستا سلسله نشست‌های مدیران پاسخگو تشکیل و برگزار شده که مدیران باید حتما شرکت کنند.

کریمی در ادامه عنوان کرد: برای مناسبت‌ها، اعیاد، شهادت‌ها و دیگر مناسبت‌ها دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای تبلیغات محیطی اهتمام داشته باشند همچنین مدیریت بانوان در استان مورد تاکید استاندار است و دستگاه‌ها از بانوان شایسته در پست‌های مدیریتی استفاده کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز در این جلسه با بیان اینکه وجه مشترک همه کسانی که در شورای اداری این است که هر کس در سنگری باید گرهی از گره‌های مردم باز کند، گفت: گاهی‌ گره فکری، گاهی اقتصادی و گاهی دیگر موارد است که هر دستگاه به فراخور وظایف خود این گره‌ها را باز می‌کند.

او افزود: گره‌گشایی از کار مردم نعمت خداوند است که نباید در این زمینه سستی کرد و نباید این توفیق الهی را کوچک گرفت.

کلانتری با تاکید بر اینکه فرمایش رهبری مبنی بر مرکزیت حرم مطهر باید محور فعالیت همه مسئولان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: خطاب رهبری درباره سومین حرم اهل بیت بودن شیراز به همه دستگاه‌ها است که در سطح ملی و استانی باید مورد توجه قرار گیرد و اگر حرم مرکزیت باشد می‌تواند از بسیاری از مسائل گره‌گشایی کند.

او عنوان کرد: مسئولان دستگاه‌ها برنامه‌های خود را در حرم برگزار کنند چون هم رونقی به حرم می‌دهد و هم مردم متوجه مرکزیت این بقعه متبرکه می‌شود.

محمد خلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه بعد از خراسان رضوی بیشترین پذیرایی و اقامت را در نوروز داشتیم، گفت: با حداقل مشکلات آموزش حضوری را برگزار کردیم و حضور دانش‌آموزان در روز قدس چشم‌گیر بود.

او با بیان اینکه ۶۲ هزار شاغل در آموزش و پرورش استان فعال هستند که ۱۵ هزار نفر در مرکز استان قرار دارند، گفت: ۷۰ هزار نفر بازنشسته و ۲۰ درصد جمعیت استان فارس دانش‌آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام معلم داریم، گفت: از جمله این برنامه‌ها انتخاب معلم برتر است که ۶ هزار نفر ثبت نام کردند و ۳۷۰ نفر رتبه منطقه‌ای، ۱۹ نفر در کشور و در نهایت ۳ نفر برتر شناخته شدند که از این جهت استان اول کشور هستیم.

منبع: ایسنا