با اضافه شدن دو سرمربی شناخته شده پرتغالی و قربان بردیف که افتخارات زیادی در روسیه دارد، به نظر می‌رسد فصل بیست و دوم لیگ برتر فصلی داغ و منحصر به فرد باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته در شرایطی استقلال با فرهاد مجیدی موفق به کسب قهرمانی لیگ برتر شد که تنها تراکتور بود که با سولدوی کروات و ساغلام ترکیه‌ای از مربی خارجی استفاده کرد، اما حالا در فصل بیست و دوم علاوه بر تراکتور که باز هم به دنبال یک مربی خارجی رفته و اینبار یکی از بهترین مربیان روسی را به ایران آورده، دو تیم استقلال و سپاهان نیز کارشان را با دو مربی پرتغالی برای حضور در مسابقات آغاز کرده‌اند.

با این وصف و در کنار چهره‌هایی نظیر امیر قلعه‌نویی و یحیی گل‌محمدی که از مربیان پرافتخار فوتبال ایران به شمار می‌روند و همینطور مربیانی مثل جواد نکونام و محمد ربیعی که تیم‌هایی رقابتی و گردن کلفت را برای کسب عنوان مهیای مسابقات کرده‌اند، احتمالا یکی از داغ‌ترین ادوار لیگ برتر را در پیش خواهیم داشت که با ورود مربیان جوانی مثل مازیار زارع و فرزاد حسین‌خانی احتمالا شور و حرارت زیادی هم  خواهد داشت.

از تیم‌های فولاد خوزستان و مس رفسنجان می‌توان به عنوان مدعیان خاموش لیگ نام برد. تیم‎‌‌هایی که با حضور جواد نکونام و محمد ربیعی و تقویت ترکیب سال گذشته به دنبال شگفتی‌سازی هستند.

مهدی تارتار با ذوب‌آهن و مهدی رحمتی با آلومینیوم نیز اگرچه مربیانی عنوان‌داری محسوب نمی‌شوند اما می‌توانند کار را برای هر مربی و تیمی سخت کنند.

از این جمع حمید مطهری و رضا پرکاس اولین حضورشان به عنوان سرمربی در لیگ برتر را تجربه می‌کنند، اما ساکت الهامی با کسب دو عنوان قهرمانی در جام حذفی پس از قهرمانی با نساجی در سال گذشته و حواشی که پیرامون او وجود دارد، یکی از مربیان مورد توجه اهالی رسانه در لیگ بیست و دوم خواهد بود.

مجتبی حسینی هم با تیم پیکان وارد دومین سال همکاری شده و باید دید چه عملکردی با بازیکنان اکثرا جوان خود خواهد داشت.

این تصویری از جوان‌ترین و مسن‌ترین سرمربیان حاضر در لیگ بیست و دوم است؛ قربان بردیف با کوله‌باری از تجربه و افتخارات باید دید در ایران و تراکتور که طی سالیان اخیر بسیار پر فراز و نشیب ظاهر شده چه عملکردی خواهد داشت و از سوی دیگر باید دید مازیار زارع به عنوان جوان‌ترین سرمربی لیگ بیست و دوم در کنار فرزاد حسین خانی که او هم مانند زارع اولین تجربه لیگ برتری را پشت سر خواهد گذاشت چه می‌کنند. 

سرانجام باید به مهاجری اشاره کرد که اگرچه تنها افتخارش صعود به لیگ برتر است، اما اگر بتواند نفت مسجد سلیمان را با بودجه محدودش از منطقه سقوط دور نگه دارد، کار بزرگی کرده است.