شمارش معکوس برای آغاز نبرد دو بزرگ کشتی جهان در وزن 86 کیلو،آغاز شده است، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی ایران روایت دلنشینی از نبردی که نفس ها را در سینه حبس می کند دارد.

لقب جدید برای حسن یزدانی: شیر شاه!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه "،  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در بلگراد صربستان از امروز آغاز خواهد شد و سوت آغاز همین رقابت ها در رشته آزاد از روز پنج شنبه 24 شهریور زده خواهد شد.رقابت هایی که با نبرد دوبزرگ کشتی جهان حسن یزدانی و دیوید تیلور در وزن 86 کیلوگرم یکی از جذابترین دوئل های دونفره رقابت ورزشی را در این چند ساله در سطح جهان به وجود آورده است.  

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران قبل از عزیمت کاروان ایران به این رقابت ها برای هر یک از ملی پوشان با قلم حماسی خود نوشته است. نوشته هایی که نشان می دهد سرمربی تیم ملی ششدانگ حواسش به تک تک نفرات ملی پوش برای دلاوری در بلگراد دوخته شده است . جذابیت قلم او در رابطه با کاپیتان تیم ملی  و کشتی فینال او که بر طبق پیش بینی ها و جدول رقابت ها دوباره تکراری و بین یزدانی و تیلور خواهد بودخواندنی است، درستکار نوشته است:

تو هیچوقت تنها قدم نخواهی زد وقتی که درست وسط قلب مردم سکونت دارى. میان دهلیزهایی که جغرافیای آن خزر را به خلیج‌فارس متصل می‌ کند 

برای ما تو پسر ایرانی و این؛ قراردادی است که انقضایی ندارد. اینکه یک کارون عشق در رگ‌های تو جاری است. یک دماوند کنارت ایستاده. اینکه از سال‌ها با تو روی هندسه تمام تشک‌ها قدم زدیم و خوب می‌دانیم در وانفسای جنگیدن هیچ نفسی را برای آینده پس‌انداز نمی‌کنی. خوب می‌دانیم باز هم شبیه فرشته مرگ بر سر «آخرین دوبنده‌» آوار ‌می‌شوی و «بلگراد»، همان‌جایی است که «تمامِ» آن لبخندهای به سرقت رفته‌ی توکیو را پس خواهی گرفت. برای تسویه حساب از یک معامله‌ی قدیمی. برای هشتمین مدال. برای وقتی که حتی دستمان به ارتفاع افتخارات شما نرسد. حتی عمرمان به دیدن رکورددار بعدی. تویی که غیرمعمولی‌ترین رکوردها را «پیش‌ پا افتاده» کردی. 

این داستان ماست. اینکه خوشبختی به سراغمان خواهد آمد. اینکه فریادهای نروژ دوباره برمی‌گردد و این؛ حادثه‌ای است که دوست نداریم پایانی برای آن متصور باشیم. اینکه فراتر از رنگ‌بندی‌ مرسوم مدال‌ها، «غرورِ» تو قطعا، خوش‌رنگ‌ترین غنیمت برای ما خواهد بود. برای پسری که در جنگ، با صورتِ زخمی و آن نگاهِ واگیردار؛ همیشه شکوه شمایل یک شیر دلفریب را به تشک‌ها می‌بخشد. جگرگوشه‌ای که حالا، دوست داریم بلندتر صدایش کنیم؛ «شیرشاه. ای جونم به تو.» 

درستکار هشت سال قبل ، و در روزهایی که سرمربی تیم ملی نبود و یزدانی قرار بود به اولین تورنمنتش در رقابت های جهانی اعزام شود و در وزن 74کیلوگرم برای ایران در عنفوان جوانی در لاس وگاس آمریکا نقره جهانی را به ارمغان بیاورد پیش بینی بزرگی را کرده بود ،سرمربی تیم ملی قبل از آغاز آن رقابتها  برای یزدانی نوشته بود: 

نماینده وزن چهارم کشتی آزاد ایران بوی امامعلی حبیبی ملبورن،علیرضا دبیر تهران، حمید سوریان بوداپست و کلا "اولین هایی" را می دهد که در نخستین حضور بزرگ خود، جز شکار طلا، سودای دیگری در سر ندارند 

نفس چاق، بدن بیدار، فیزیک کشیده،پاهای تیغدار و اشتهای سیری ناپذیربراى پیروزى ،کم تجربه ترین عضو تیم ملی کشتی آزاد کشورمان را به پر امید ترین عضو تیم مبدل کرده و هیچ کشتی دوستی از این شیرشکار که طی یک سال گذشته برغم سن و سال کم بزرگانی چون تسابالوف، تقوی و ...را شکست داده، کمتر از طلا طلب نکند. البته باید اشاره کرد، با توجه به فیزیک بدنى و وزن سنگین یزدانى ، باید خوب و اصولى سر وزن برسد تا اولین و مشکلترین حریف خود را به خوبى از سر راه بردارد، همچنین نباید فراموش کرد که یزدانى هنوز به مرحله بلوغ تکنیکى و تاکتیکى نرسیده و هنوز گاهى اوقات (جوانانه) کشتى میگیرد و نمیتوان صرفا از نظر مثبت به  ارزیابى عملکرد او پرداخت و نقاط ضعفش را نادیده گرفت،اما با این وجود حسن یزدانى فقط بوى طلا مى دهد و بس. 

باید منتظر بود تا شامگاه جمعه شب 25 شهریور فرا برسد، زمانی که هیچ ایرانی در جهان چشم از تشک کشتی برنخواهد داشت تا نبرد دوباره یزدانی و تیلور را دوباره ببیند.