به دنبال تشییع دو تن از فوت شده‌های اخیر در شهرستان‌های مهاباد و بوکان عده‌ای از فرصت استفاده کرده و برای مدتی در برخی مناطق این شهرها اقدام به ایجاد آشوب کردند.

گزارش «فارس» از ناآرامی‌های امروز مهاباد و بوکان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به دنبال تشییع دو تن از فوت شده‌های اخیر در شهرستان‌های مهاباد و بوکان عده‌ای از فرصت استفاده کرده و برای مدتی در برخی مناطق این شهرها اقدام به ایجاد آشوب کردند.

در پی جانباختن مشکوک یک نفر در اغتشاشات شب گذشته، از صبح امروز تعداد چند صد نفر در آرامستان مهاباد تجمع و پس از خاکسپاری با تحریک چند نفر شعار سر دادند.

مشاهدات خبرنگار فارس نشان میدهد پس از تشییع جنازه اکثریت جمعیت به خانه‌هایشان رفتند اما تعدادی از اغتشاشگران که سر و صورت‌های خود را پوشانده بودند با ایجاد مانع در راه‌های منتهی به آرامستان در رفت و آمد مردم اختلال ایجاد کردند. یک پایگاه بسیج هم در نزدیکی آرامستان به آتش کشیده شد. بعد از ظهر امروز نیز تجمع مشابهی در مهاباد شکل گرفت.

آشوبگران امروز به چند مقر نظامی سنگ پراکنی کردند برخی مغازه‌ها و خودروهای مردم را آتش زدند و پس از آسیب به تابلو‌ها و اموال عمومی متفرق شدند.

در بوکان نیز به دنبال فراخوان رسانه های معاند برای تشییع یکی از کشته شده‌های اغتشاشات شب گذشته چند صد نفر از مردم به آرامستان این شهر رفتند.

در مسیر بازگشت عده ای سعی در تحریک مردم داشتند که مردم همراهی نکردند و تنها عده ای محدود چند ده نفره به برخی اماکن نظامی سنگ پراکنی کرده و قصد تعرض به این اماکن را داشتند اما با ورود پلیس متفرق شدند.

یک منبع آگاه از حضور تروریست های مسلح عضو گروهک های تجزیه طلب در جریان آشوب های امروز مهاباد و بوکان خبر داد.

رسانه های وابسته به این جریانات تروریستی نیز با انتشار تصاویری حضور این افراد مسلح را تایید می‌کنند.

از ابتدای اغتشاشات نیز بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای گروهک های تروریستی در آذربایجان غربی دستگیر شده اند. این گروهک ها در کشته سازی های اخیر نقش مستقیم داشته اند.