یک کارشناس مسائل بین الملل، اقدام اخیر پارلمان اروپا برای قطع ارتباط با ایران را یک عملیات روانی عنوان کرد و گفت: این اقدام در حوزه اقتصادی و سیاسی نمی‌تواند تهدیدی برای ایران محسوب شود.

عملیات روانی پارلمان اروپا علیه ایران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید رضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با تصمیم اخیر پارلمان اروپا برای قطع ارتباط با ایران تصریح کرد: اسناد و مدارک نشان می‌دهد که اروپایی‌ها علیرغم اینکه به ظاهر صحبت از ادامه گفت‌وگوها برای احیای برجام داشته‌اند، در مقابل به همراه آمریکا فشار روانی  قابل توجهی در ایام اخیر علیه تهران ایجاد کرده‌اند که در این ارتباط می‌توان به  موضوع تداوم و اعمال تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از موضع‌گیری برخی از مقامات غربی از جمله مقامات آلمان ، فرانسه و انگلیس در ارتباط با تحولات اخیر ایران و دخالت‌های آنها در امور داخلی ایران گفت: این اقدامات تکمیل کننده فشارهایی است که این کشورها علیه ایران در راستای تحمیل منافع خود به تهران دنبال می‌کنند.

صدر الحسینی با بیان اینکه این کشورها در  کمتر از سه ماه گذشته یک فشار مضاعفی را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک در حوزه تعامل با ایران وجود آورده‌اند، اظهار کرد : کمتر کسی است که نداند که تظاهرات‌هایی که علیه ایران در برخی از کشورهای اروپایی  در طی مدت اخیر انجام شده است ، حتماً با همکاری و هماهنگی دولت های غربی، پلیس آنها و با اطلاع سرویس‌های اطلاعاتی این کشورها بوده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه با تاکید بر اینکه شاهد اقدامات هماهنگ بین آمریکا و اروپا برای تحمیل اراده خود به ملت ایران در حوزه امضای توافقی هستیم که در آن منافع ملی ایران تامین نمی‌شود، اظهار کرد : در همین ارتباط در روزهای اخیر شاهد این هستیم کنار نقش‌آفرینی مثلث «آمریکا، رژیم صهیونیستی و دلارهای سعودی و کسانی که دستشان در ترور ۱۷ هزار ایرانی به خون آلوده است» اتحادیه اروپا موضوع قطع ارتباط با ایران را مطرح می‌کند.

وی بیان اینکه اروپا نمی‌تواند انرژی موجود در  ایران و بازار فروش محصولات خود در کشور ما را نادیده بگیرد، تصریح کرد: اقدام اخیر پارلمان اروپا در راستای تحمیل اراده خود برای رسیدن به منافع و اهدافی است که قطعا منافع جمهوری اسلامی ایران در آن وجود ندارد .

صدرالحسینی با تاکید بر اینکه تصمیم اخیر پارلمان اروپا ، اقدامی غیر منطقی و غیر حقوقی است، افزود : با توجه به تحریم‌های فزاینده‌ای که این کشورها در طول سالیان اخیر علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند، این اقدام آنها در حوزه اقتصادی و سیاسی نمی‌تواند تهدیدی برای ایران محسوب شود و بیشتر یک عملیات روانی برای فشار به ملت ایران و تقویت روحیه کسانی است که پشت صحنه اغتشاشات اخیر در ایران هستند.

منبع: ایسنا