یک برخورد شدید در لیگ فوتبال آمریکایی باعث بیهوش شدن بازیکن بوفالو بی لز و به تعلیق درآمدن مسابقه شد.

صحنه های باورنکردنی در زمین فوتبال آمریکایی(عکس)
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، دامار هملین، ستاره فوتبال آمریکایی، پس از برخورد شدید در جریان بازی لیگ ملی فوتبال آمریکا در وضعیت بحرانی قرار دارد. این بازیکن 24 ساله تیم بوفالو بیلز پس از برخورد با حریف در کوارتر اول بازی مقابل سینسیناتی بنگالز بیهوش روی زمین افتاد.

او بیش از 30 دقیقه قبل از انتقال به بیمارستان محلی تحت مراقبت های پزشکی در میدان قرار گرفت و البته سازمان NFL حدود یک ساعت پس از حادثه بازی را به حالت تعلیق درآورد.

این وضعیت اضطراری موجی از احساسات را برای هاملین برانگیخت و توجهات را به ماهیت خطرناک محبوب ترین ورزش آمریکا جلب کرد؛ در حالی که فصل NFL به مراحل حساس پلی آف نزدیک می شود. 

هملین در استادیوم سینسیناتی، اوهایو، در حال تکل زدن با گیرنده توپ، تی هیگینز بود که در این هنگام به نظر می رسید کلاه هیگینز به سینه هملین برخورد کرد. این بازیکن پس از اینکه ابتدا روی پاهایش ایستاد، سپس به پشت روی زمین افتاد.

بازیکنان هر دو تیم در اطراف هاملین جمع شدند و کادر پزشکی اورژانس سریعا بالای سر این بازیکن حاضر شدند. همه حاضران در استادیوم مضطرب بودند، بسیاری برای دعا زانو زدند و برخی اشک ریختند. دوربین های تلویزیونی سعی می کردند صحنه را نشان ندهند و جمعیت در سینسیناتی در طول این اتفاق سکوت کردند.

جوردون رونی، نماینده هملین در توییتر نوشت: "شرایط حیاتی او به حالت عادی بازگشته است و پزشکان او را خوابانده اند تا لوله تنفسی را در گلویش بگذارند. آنها در حال حاضر در حال انجام آزمایشات هستند."

بازی‌های NFL به ندرت به دلیل آسیب‌دیدگی به حالت تعلیق در می‌آیند و مفسران می‌گویند اینکه بازی متوقف شده، نشانه‌ای از ماهیت تکان‌دهنده و شدید این اتفاق بود.

این دو تیم یکی از مدعیان برتر سوپربول در سال جاری هستند و در هفته ماقبل آخر فصل عادی لیگ NFL در بازی پربیننده دوشنبه شب به مصاف هم می روند. اتحادیه بازیکنان لیگ در بیانیه ای نوشت: "ما با بازیکنان بیلز و بنگالز و NFL در تماس بوده ایم. تنها چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد سلامت و تندرستی دامار است."

لبران جیمز، ستاره بسکتبال آمریکا درباره این اتفاق می گوید: "دیدن این اتفاق وحشتناک بود و من برای آن بازیکن چیزی جز بهترین ها آرزو نمی کنم. من طرفدار بزرگ NFL و فوتبال هستم و هرگز نمی خواهیم چنین اتفاقی در زمین بیفتد. ایمنی بازیکنان در همه رشته های ورزشی همیشه از همه مهمتر است."

کتی هوچول، فرماندار نیویورک نیز می گوید: "دعا برای دامار هملین. قلب ما با خانواده، عزیزان و کل جامعه بوفالو بیلز است."

بروس شارپ، یکی از هواداران بیلز که هنگام وقوع این اتفاق در استادیوم حضور داشت، گفت که این یک اتفاق "ویرانگر" بود. او گفت: "همه چیز ساکت شد. حتی هواداران بنگال. ما فقط دعا می کنیم که همه چیز درست شود."