بعد از پشت سر گذاشتن یک نیم فصل پرماجرا و دشوار، اکنون فرزاد حسین خانی به‌ عنوان سرمربی مس کرمان به تشریح وضعیت این تیم پرداخته و نگرانی در میان جملات او کاملا قابل مشاهده است.

حسین‌خانی: آقای رستمی اکنون به حمایت شما نیاز داریم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، مس کرمان بعد از سال‌ها به لیگ برتر بازگشته و هواداران خود را بار دیگر با امید  و خوشحالی بزرگی مواجه کرده است. اما با گذشت نیم فصل و 15 بازی عملکرد این تیم آنطور نبوده که هواداران انتظار داشته باشند و نگرانی بزرگ آنها احتمال سقوط دوباره به دسته پایین‌تر است. آنها نمی‌خواهند مس که بعد از هفت سال با رهبری فرزاد حسین خانی بار دیگر توانسته به لیگ برتر بازگردد، به این شکل و به سادگی دوباره طعم سقوط را بچشد. فرزاد حسین‌خانی بازیکن محبوب گذشته این تیم و سرمربی کنونی و این روزهای مس در شرایطی که دوست ندارد به شکلی واضح به موانع تیمش برای عدم کسب نتیجه‌گیری اشاره کند و هواداران را بیش از این نگران کند، از مدیران رده بالای این مجموعه خواهان حمایت بیشتر برای فرار از سرنوشتی است که این روزها آنها را تهدید می‌کند. او در گفتگویی که نگرانی بابت آینده مس با توجه به اقداماتی که علیه آن می‌شود کاملا مشخص است، از مدیران مجموعه خواسته تا پیراهن مس را بر تن کرده و در کنار هم یک اتفاق ویژه را همانند روزهای صعود و موفقیت تیم شکل دهند.

صعود دلچسب بود اما مسیر دشوارتر است

همانطور که گفتید حضور مس کرمان در دسته پایین‌تر چیزی نیست که هواداران این تیم بپسندند. برای تیمی مثل مس کرمان و مجموعه بزرگ آن حضور در دسته پایین‌ یک اتفاق و ویترین تلخ و بد محسوب می‌شود. خوشبختانه فصل گذشته یک اتحاد بزرگ وجود داشت که در نهایت منتهی به صعود شد. تمام کسانی که آن روز لبخند و شادی و شعف را در سطح شهر شاهد بودند باید بیش از گذشته به مسئولیت بزرگی که در اختیار دارند، پایبند باشند تا نام مس کرمان بدرخشد و باعث خوشحالی بیشتر آنها شوند. یک صعود دلچسب را شاهد بودیم که یک استان را شاد کرد و باید از همان روز اول برای دنبال کردن این مسیر سخت تلاش می‌کردیم.

فصل اول در بازگشت به لیگ برتر سخت است

از همان ابتدای بازی‌ها یک نکته برای ما کاملا روشن بود و آن سختی بسیار زیاد کار در اولین سال بازگشت به لیگ برتر بود. شرایط برای تیم های تازه صعود کرده به لیگ برتر به واسطه تغییر فضای مسابقات، در حالت عادی هم سخت و دشوار می‌شود و در کنار این موضوع مواردی مثل تعداد کمتر بازیکنان لیگ برتری تیم‌های تازه صعود کرده نسبت به سایر رقبا نیز مزید بر علت سختی کار خواهد شد. با این حال ما تلاش داشتیم تا خیلی زود سیمای لیگ برتری بگیریم و بتوانیم این سهمیه بزرگ را برای کرمان در اولویت اول، حفظ کنیم.

هر مربی‌ای دوست دارد ستاره گرانقیمت جذب کند

برای بستن تیم در ابتدای فصل باید همه جوانب را در طول بازی‌ها در نظر گرفت و هیچ مربی بی علاقه نیست که ستاره‌ها و بازیکنان گرانقیمت از همان ابتدا جذب تیم او شوند تا دست خود را در زمین برای کسب نتیجه باز ببیند. اما شرایط کلی تیم ما چه از نظر بودجه اختصاص یافته و چه مسائل دیگر مثل زمان اندکی که برای جذب بازیکن در اختیار داشتیم، این اجازه را به ما نمی‌داد که تیمی پر از ستاره و بازیکنان گرانقیمت تشکیل دهیم و ما بر این مسئله کاملا واقف بودیم. مسلما اگر در آن زمان بازیکنان گرانقیمت را جذب می‌کردیم شاید در یکی دو بازی نتایج بهتری از امروز کسب می کردیم ولی تیم خود را در معرض تهدیدات بسیار خطرناک و حاشیه‌ای قرار می‌دادیم که مدیریت کردن این مسئله در طول مسابقات فصل می‌توانست تیم را با مشکلات اساسی روبرو کند.

بازیکنان من صادقانه در نیم فصل جنگیدند

همانطور که مشاهده کردید در راستای حرکتی که از سال قبل آغاز شده بود با بازیکنان مستعد و جوانی که با پیراهن مس کرمان به فوتبال ایران معرفی شدند کار خود را پیش بردیم و هرچند سه امتیاز از مرز امتیازی که برای خود در نیم فصل اول در نظر داشتیم عقب‌تر ماندیم ولی از تلاش این بچه‌ها که صادقانه در تقابل‌های سخت لیگ برتر جنگیدند رضایت داریم. به این بازیکنان و خصوصا نفرات جوان ایمان داریم و قطعا در روزها و فصول آینده از آنها بیشتر خواهید شنید و باید از این فرصتی که نصیب آنها شده به بهترین شکل استفاده کنند.

اگر خارجی‌ها می‌آمدند بهتر نتیجه می‌گرفتیم

ما از ابتدای مسابقات لیست خود را به گونه‌ای مدیریت کردیم که فضای تقویت تیم در طول بازی‌ها به خصوص در نیم فصل باز باشد. برای مثال در طول بازی‌های نیم فصل اول اضافه شدن بورا از نظر فنی خیلی برای تیم ما موثر واقع شد و اگر شرایط جذب دیگر بازیکن خارجی ما نیز فراهم می شد، طبیعی بود که تیم از نظر فنی در هفته‌های آخر نیم فصل اول قدرت بیشتری پیدا می کرد. در کنار همه بازیکنان خوب و با انگیزه‌ای که در اختیار داریم، بر اساس آنچه که از ابتدای فصل مدنظر مجموعه ما بود، باید تیم در نیم فصل دوم به شکلی منطقی و حساب شده تقویت شود و ما برای ادامه کار و رسیدن به هدف سال اول خود که بقا در لیگ برتر است به این موضوع که تقویت اصولی تیم می باشد، نیاز حیاتی داریم.

با کمک کل مجموعه مس طعم صعود را چشیدیم

مقامات محترم شرکت مس در بازی های فصل قبل لیگ یک به خصوص در هفته‌های پایانی شاهد بودند که تیم برای شکستن طلسم صعود چه سختی کشید و این موفقیت چه موج شادی را به استان کرمان آورد و برای انجام این مهم تمامی مقامات شرکت ملی صنایع مس در کنار باشگاه قرار گرفتند تا هدف صعود به کام مردم کرمان محقق گردد.

مدیریت مجموعه مس در این مقطع حساس کنار ما باشد

اکنون نیز مس کرمان در مقطع بسیار حساسی است که همت عالی و توجه ویژه مقامات شرکت مس را به این تیم می طلبد. مدیریت محترم شرکت مس به خوبی بر این قضیه اشراف دارد که در صورت سقوط دوباره مس کرمان به لیگ یک چه سرمایه بزرگ اجتماعی و مادی از دست می‌رود و از همین رو که تیم در مقطعی بسیار حساس نیاز به توجه ویژه برای تقویت خود دارد، تقاضا دارم که باز هم شاهد حمایت شرکت مس از تیم باشیم و این توجه ویژه برای تقویت تیم صورت گیرد تا در نیم فصل دوم برنامه‌های فنی تیم برای کسب امتیازات لازم جهت بقا به خوبی اجرا شود.

با حمایت مدیریت مجموعه یک شادی بزرگ نصیب کرمانی‌ها خواهد شد

ایمان قلبی دارم که همانند همیشه شرکت ملی صنایع مس در مقاطع حساس به کمک باشگاه مس کرمان خواهد آمد و جناب آقای دکتر رستمی که کاملا اشراف بر موضوعات ورزشی و فوتبال را دارند همچون نیم فصل اول مسابقات حمایت‌های خود را از کادر جوان و بومی تیم دریغ نکرده و زمینه را برای باشگاه جهت اجرای برنامه‌های جذب بازیکن ایجاد خواهند کرد تا در پایان فصل ماندگاری مس کرمان در لیگ برتر یک دستاورد قابل اتکا برای حرکت این تیم در سالیان آتی گردد و دل مردم کرمان با این اتفاق شاد شود.