صفائی گفت: حضرتعالی برنامه‌های آقای ساداتی نژاد وزیر کشاورزی را در کشت قراردادی، سنددار کردن زمین‌ها ،افزایش سطح آبیاری تحت فشار چقدر در این ۱۶ ماهه اجرایی می‌بینید، خواهشمندم شما صحبت از مبارزه با فساد را نکنید چون وزیر شما رسما از فساد حمایت می کند و مورد حمایت شما هم هست.اگر مدعی العموم نبود،معاونین و مدیران ایشان همچنان در مصدر فساد بودند.

نماینده مجلس: آقای رئیسی! شما صحبت از مبارزه با فساد نکنید
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

صفائی گفت: حضرتعالی برنامه‌های آقای ساداتی نژاد وزیر کشاورزی را در کشت قراردادی، سنددار کردن زمین‌ها ،افزایش سطح آبیاری تحت فشار چقدر در این ۱۶ ماهه اجرایی می‌بینید، خواهشمندم شما صحبت از مبارزه با فساد را نکنید چون وزیر شما رسما از فساد حمایت می کند و مورد حمایت شما هم هست.اگر مدعی العموم نبود،معاونین و مدیران ایشان همچنان در مصدر فساد بودند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت سیزدهم، تصریح کرد: ساماندهی اقتصاد بدون عدالت اجتماعی ممکن نیست؛ عدالت اجتماعی هم به معنای مساوات گرایی نیست.

محمد صفائی در صحن علنی امروز ( یکشنبه، ۱۸ دی ماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با سلام ودرود خدمت ملت شریف ایران و درود بیکران به روح پر فتوح شهیدان کشور، گفت: همکاران گرامی و دولت محترم یکی از دلایلی که گسل‌هایی ایران اسلامی را به سمت جمهوری اسلامی ایران کشاند مواجهه با مدیریت مرکز پیرامونی بوده است اما در حال حاضر هم همان مدیریت مرکز پیرامونی وجود دارد، دولتی که اعتقاد به مبنای اسلامی را اعلام می‌دارد باید اقدامی اساسی صورت دهد در حال حاضر چنین اقدامی را در دولت سیزدهم نمی ببینیم.

وی با اشاره به شکاف ایجاد شده در بین مردم؛ یادآور شد: شکاف‌های موجود در جامعه مورد تایید امام و رهبر فرزانه انقلاب نیست، ما امروز فقط توصیه اخلاقی تحویل می‌دهیم ولی در ساختار آن عملا گوشت را در اختیار گربه قرار داده و می گوییم نخور! مگر سایه سنگین تهران می‌گذارد برای سایر استان‌ها چیزی بماند ما مظروف گران سنگ انقلاب اسلامی و قانون اساسی کشور مترقی را در ظرف تمرکز گرایی منحط پهلوی ریخته‌ایم.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس یازدهم ادامه داد: آقای رییس جمهور ایران قوی نیازمند شهروندان و خانواده‌های قوی است.ساماندهی اقتصاد بدون عدالت اجتماعی ممکن نیست؛ عدالت اجتماعی هم به معنای مساوات گرایی نیست. دولت اجتماعی باید معرف قدرت بدنی و اجتماعی باشد. اصلاح و حکمرانی نیازمند فهم و عزم و راه حل است،ما نیازمند آسیب زدایی در شیوه حکمرانی هستیم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: دولت باید به استقبال شنیدن اعتراضات برود، این یعنی دولت گوش شنیدن ناملایمات اجتماعی را دارد، مع الاسف در دولت سیزدهم نه تنها رویکردی عدالت محور را مشاهده نمی‌کنیم، بلکه بسیاری از ساز وکارهای برنامه ریزی شده موجود را هم زیر پا می‌گذاریم، سازمان برنامه و بودجه با عرض و طول فراوان و ۳۱ سازمان برنامه و بودجه در استان‌ها و هزاران دستگاه اجرایی در مراکز استانها، در شهرستان‌ها نادیده گرفته می‌شوند و برآیندهای برنامه‌ای در سفرهای استانی کاملا مختل گردیده است.اعتبارات به طرح‌های عمرانی صفر شده تا ردیف اعتبارات سفرها تامین شود.

وی خطاب به رییس جمهور تاکید کرد: ما شاهدیم که حضرتعالی به توانمندی، تجربه و شایستگی تکیه کرده‌اید،همانند وزرای خارجه،نفت و نیرو شاهد موفقیت هستیم،اما جایی که بدون توجه به شایستگی، توانمندی و تجربه اقدام نمایید، دائما مردم تحت فشار و تولید کنندگان آن بخش در حال ضایع شدن هستند،حضرتعالی برنامه‌های آقای ساداتی نژاد وزیر کشاورزی را در کشت قراردادی، سنددار کردن زمین‌ها ،افزایش سطح آبیاری تحت فشار چقدر در این ۱۶ ماهه اجرایی می‌بینید، خواهشمندم شما صحبت از مبارزه با فساد را نکنید چون وزیر شما رسما از فساد حمایت می کند و مورد حمایت شما هم هست.اگر مدعی العموم نبود،معاونین و مدیران ایشان همچنان در مصدر فساد بودند.

نماینده مردم گناباد تصریح کرد: امیر کبیر در سال ۱۲۲۷هجری شمسی یعنی ۱۷۰ سال قبل اعلام کرد که با سفارش عمه و عمو نمی‌شود کشور را اداره کرد، اما امروز با این سفارش‌ها می‌خواهیم کشور را اداره کنیم و در راس یک سازمان فوق تخصص مثل استاندارد فردی را بگذاریم که هیچ تجربه استاندارد نداشته و سازمان را مختل نموده است.

وی یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ را به نام سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری کردند،علیرغم آنکه مجلس در بند الف تبصره هجده ۱۵۶ همت را برای اشتغال قرار داد که با جمع پول بانک‌ها به ۴۶۸ همت برسد،اما امروز در نیمه دوم دیماه هستیم، هنوز یک ریال از این اعتبارات تخصیص نیافته است.

صفایی در پایان خاطر نشان کرد:از آقای رئیس جمهور انتظار داریم هم به نامگذاری سال جاری و هم مصوبه مجلس و همچنین به نیاز جوانان توجه ویژه نمایند،بنده در دیدار با رییس جمهور محترم و دیدار با معاون اول محترم در هفته گذشته تاکید کردم؛ که اولا در اجرای ریل شرق کشور ،ثانیا در انتقال آب از خلیج فارس و ثالثا در انتقال انرژی گاز و نفت منطقه تسریع نمایند،معاون اول ایشان قول صریح دادند ،امیدوارم که بزودی توجه ویژه ای به این بخش صورت گیرد،بنده جناب آقای اژه ای را بعد از شهید بهشتی انقلابی ترین ،مردمی ترین و مدبرترین رییس قوه می‌دانم از ایشان انتظار دارم، همانطور که آدمکشان را به سزای اعمالشان رساندند. همچون اکسیژن نیاز امروز جامعه است که با اختلاس‌گران و مفسدین اقتصادی که پای روی گلوی مردم گذاشته‌اند به سزای اعمالشان برساند.