فدراسیون فوتبال کشور امارات هفته آینده جلسه مهمی را برای تعیین سرنوشت کادر فنی تیم ملی این کشور انجام می‌دهد.

ناکامی مجدد برای این کشور عربی قابل تحمل نیست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش‌سه"، سرنوشت کادر فنی تیم ملی فوتبال امارات رودلفو آروابارینای آرژانیتنی پس از اعلام نظر کمیته تیم‌های ملی به ریاست حمید آل‌طایر مشخص خواهد شد. 

تیم ملی امارات پس از حذف از رقابت‌های جام خلیج فارس در بصره به احتمال زیاد سرمربی جدیدی را برای تیم ملی برخواهد گزید. اگرچه آنها با وجود تغییرات مکرر کادر فنی کوچک‌ترین موفقیتی نداشته‌اند.

به نظر می‌رسد اخراج رودلفو با دو هدف اتفاق بیفتد. در درجه اول حذف تیم ملی از رقابت‌های جام خلیج فارس و دوم ایجاد امید برای حضور بهتر امارات در رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا که در ماه مارچ آینده در امارات برگزار خواهد شد. ضمن اینکه امارات در دراز مدت موفقیت در جام ملت‌های 2024 را در نظر دارد.

اما سوال اصلی علاقمندان به فوتبال در این کشور این است که آیا آروابارینا درنهایت از تیم ملی اخراج خواهد شد؟ روزنامه الخلیج اینچنین تحلیل کرده که به واسطه مسائل جدی تیم ملی از جمله شکاف بین سرمربی و بازیکنانی مثل علی مبخوت بعید است که تصمیم چیزی جز اخراج او باشد.

اما امارات در دو سه سال گذشته 5 سرمربی را تغییر داده و اتفاق خاصی در روند فوتبال این کشور رخ نداده است. در عین حال یک آمار بسیار منفی علیه سرمربی آرژانتینی کسب تنها یک پیروزی در دوره‌ای است که او هدایت تیم ملی امارات را پس از برت فن‌مارویک برعهده داشته است. او در 6 مسابقه سرمربی تیم ملی امارات بوده و حالا حذف از مسابقات جام خلیج فارس که سطح بالایی هم نداشته است، به نظر پایان او را در تیم ملی رقم خواهد زد.