یک خبرنگار عربستانی از انگیزه شرکت سرمایه گذاری قطر برای خرید تاتنهام به جای لیورپول خبر داد.

لیورپول نه، شرکت سرمایه‌گذاری قطر به دنبال تاتنهام
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای گذشته اخباری درخصوص احتمال خرید باشگاه لیورپول توسط قطری ها منتشر شده بود. اکنون نواف العقیل عضو فدراسیون رسانه های ورزشی عربستان و خبرنگار روزنامه معروف الریاضیة، در رشته توییتی به اخبار و شایعات پیرامون خرید لیورپول توسط قطر یا سعودی ها واکنش نشان داده است.

نواف العقیل در این توییت نوشته است که در روزهای اخیر اخباری درخصوص خرید باشگاه لیورپول توسط شرکت سرمایه گذاری ورزشی قطر منتشر شده بود که صحت ندارد، چرا که آنها مالک پاریس سن ژرمن هستند و توانایی خرید کامل تیم انگلیسی را ندارد. این موضوع، یک اصل در بحث سرمایه گذاری ورزشی است.

این خبرنگار در ادامه نوشته است: آیا مدیریت لیورپول به دنبال شریک یا خریدار کامل است؟ در واقع پاسخ این است که فقط قطر قادر به انجام این موضوع است. در حالی که علاقه ای از سوی قطر به باشگاه لیورپول وجود دارد، اما هیچ پیشنهادی در این زمینه وجود ندارد و هنوز "هیچ اتفاق جدی و واقعی" از مذاکرات سطح بالا با چهره های ارشد لیورپول اتفاق نیفتاده است و طبق منابع موثق، هنوز هیچ پیشنهادی از سوی قطر برای خرید لیورپول ارائه نشده است.

خبرنگار الریاضیة در ادامه اظهار داشت: چیزی که من می دانم این است که شرکت سرمایه گذاری ورزشی قطر به دنبال سرمایه گذاری های مختلف در انگلیس و کشورهای دیگر است اما با درصدهای پایین (مالکیت زیر 51 درصد و کمتر) تا پروژه پاریس سن ژرمن تحت تاثیر قرار نگیرد.

او همچنین از علاقه قطری ها به سرمایه گذاری در تیم آنتونیو کونته خبر داد و نوشت: ایده سرمایه گذاری در تاتنهام برای این شرکت بسیار جذاب است، به خصوص که نام ورزشگاه برای سرمایه گذاری نیز در دسترس است و این ممکن است باعث شود که نام و نشانی از صندوق قطری همیشه با تاتنهام همراه شود. (نمادی از صندوق سرمایه گذاری قطر در نام استادیوم تاتنهام باشد، مثلا نام ورزشگاه به نام این صندوق تغییر کند.)

نواف العقیل ادامه داد: خرید سهام اقلیت در تاتنهام با حق نام گذاری ورزشگاه می تواند به حدود یک میلیارد پوند برسد، بنابراین هزینه خرید سهام اقلیت در منچستریونایتد و لیورپول چقدر است؟ البته بسیار بالاتر و بیشتر خواهد بود که امکان تغییر نام استادیوم نیز در این دو باشگاه وجود ندارد.

این خبرنگار سعودی امکان خرید لیورپول توسط کشورش را رد کرد و نوشت: پادشاهی عربستان به هیچ وجه نمی تواند خرید کند و به نیوکاسل متعهد است و به دنبال سرمایه گذاری خارجی در باشگاه هایی است که گروهی را برای نیوکاسل تشکیل می دهند، همانطور که در سیتی گروپ و سایرین اتفاق افتاد.