لیونل مسی با گلزنی در بازی امشب ، شمار گل‌های باشگاهی خود را به عدد 700 رساند؛ او اگر دو گل دیگر بزند مجموع گل‌هایش را هم به عدد 800 خواهد رساند.

هفتصد، عدد جدیدی که مسی به نام زد!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، پاری‌سن‌ژرمن بازی این هفته خود در خانه مارسی را قدرتمندانه آغاز کرد و در نیمه اول توانست دو بار دروازه این تیم را باز کند؛ 4 دقیقه بعد از گلزنی کیلیان امباپه، لیونل مسی در دقیقه 29 توانست گل دوم پاریس را وارد دروازه حریف کرده و به یک رکورد حیرت‌انگیز دست پیدا کند. به این ترتیب نام لئو امشب وارد بخش دیگری از کتاب تاریخ شد. 

مسی با باز کردن دروازه مارسی، شمار گل‌های زده خود در عرصه باشگاهی را به عدد 700 رساند. فوق ستاره آرژانتینی در دوران فوتبالی 19 ساله خود، 15 سال برای بارسلونا بازی کرد تا اینکه طی یک انتقال شوکه کننده با جدایی از جمع کاتالان‌ها به پاری‌سن‌ژرمن پیوست؛ او در 62 بازی 28 گل برای تیم فرانسوی به ثمر رسانده است.

لئوی 35 ساله بخش قابل توجهی از گل‌های خود را برای رسیدن به رکورد یاد شده، با پیراهن بارسلونا به ثمر رسانده است. او در مدت 15 سال، 778 بار پیراهن بارسلونا را در رقابت‌های مختلف به تن کرد و موفق به زدن 672 گل شد. مسی اولین بار در سال 2006 مقابل اسپانیول برای بارسا به میدان رفت و رکورد جوان‌ترین بازیکن تاریخ بارسا در لالیگا را به خود اختصاص داد؛ رکوردی که اینک در اختیار آنسو فاتی است.

لیونل مسی چندی پیش در قطر همراه با تیم ملی آرژانتین فاتح جام جهانی شد. با وجود رسیدن به این افتخار بزرگ و زدن 7 گل، لیونل مسی نتوانست رکورد بهترین گلزن تاریخ جام را به نام خود ثبت کند. او این شانس را دارد که در صورت حضور در جام جهانی 2026 به رکورد یاد شده حمله کند؛ گرچه احتمال این اتفاق بسیار پایین است. لئو 13 گل در جام جهانی زده که 3 گل کمتر از میروسلاو کلوزه است.

لیونل مسی برای تبدیل شدن به بهترین گلزن باشگاهی، مثل بسیاری از رکوردهای مهم دیگر، کریستیانو رونالدو را به عنوان رقم خود می‌بیند. کریس که همین چند روز پیش برای النصر هت‌تریک کرد، 709 گل باشگاهی به ثمر رسانده و بالاتر از مسی، در رتبه نخست حضور دارد. مسی و رونالدو تنها بازیکنانی هستند که در عرصه باشگاهی توانسته‌اند به عدد 700 گل برسند. پله (679)، روماریو (691) و فرانس پوشکاش (645) ستاره‌های قدیمی دنیای فوتبال هستند که بعد از آن‌ها در رده‌های بعدی این رنکینگ حضور دارند.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین 98 گل ملی هم در کارنامه دارد و می‌تواند با زدن تنها دو گل دیگر، مجموع گل‌های خود در دوران حرفه‌ای اش را به عدد 800 برساند.

1806233