عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حمایت مردم از نظام در زمان‌های مختلف گفت: تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است.

کدخدایی: مردم هیچگاه منافع ملی خودشان را از دست نخواهند داد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حمایت مردم از نظام در زمان‌های مختلف گفت: تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است.

عباسعلی کدخدایی عضو شورای نگهبان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حمایت مردم از نظام و انقلاب در برهه های مختلف و ضمن تقدیر از مردم جهت حضور میلیونی در مراسم چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تبیین حضور مردم در این مراسم پرداخت و اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی  ۲۲ بهمن امسال نسبت به سال‌های گذشته دوبرابر بود؛ دشمنان جمهوری اسلامی و بیگانگان هنوز این مردم را نشناخته‌اند.

وی با بیان اینکه مردم با توجه به وجود مشکلات اقتصادی پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مانده‌اند، گفت: ما در ابتدای انقلاب قائله منافقین و جنگ تحمیلی را داشتیم و در ادامه فتنه‌هایی ۷۸، ۸۸، ۹۸ و ۱۴۰۱ را تجربه کردیم که دشمن به خیال خام خودش فکر می‌کرد می‌تواند مردم را فریب دهد و می‌خواست علیه مردم تحریکاتی را انجام دهند.

عضو شورای نگهبان با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی با بصیرت هستند که از آموزه‌های انقلاب درس گرفته و پای مکتب حضرت امام(ره) بزرگ و در مکتب مقام معظم رهبری زندگی می‌کنند، گفت:  چنین مردمانی هیچگاه منافع ملی خودشان را از دست نخواهند داد ولی دشمن فکر می‌کرد می‌تواند با تحریک برخی افراد، میدان را خالی کند و براندازی صورت دهد.

کدخدایی بیان کرد: خوشبختانه مردم در ۲۲ بهمن امسال نشان دادند که با اتحاد و انسجام ملی خودشان، همیشه پای منافع ملی بوده و از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم ماهیت دشمنان را بعد ۴۴ سال شناخته‌اند، خاطرنشان کرد: همه حیله‌های بکارگرفته شده دشمن در این ۴۴ سال با شکست مواجه شده است و مردم باتوجه به بصیرتی که دارند همواره بر پای حفظ و استقرار نظام ایستاده‌اند.

کدخدایی حضور مردم در جشن چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پاسخ محکمی به دشمنان خارجی دانست و افزود: این حضور مردم طبیعتاً نفی هرگونه اغتشاشی است که در جامعه توسط عده اندکی صورت گرفت و امنیت مردم و جامعه را تحت الشعاع قرار داد؛ دشمنان با همراهی عوامل داخلی اقدامات دون پایه‌ای انجام دادند که منجر به آسیب‌هایی شد و برخی از نیروهای امنیتی شهید شدند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در پایان گفت: ما در فتنه‌‌ها و بحران‌ها هزینه‌های زیادی متحمل می‌شویم؛ ما در فتنه‌های قبل و جنگ تحمیلی شهدای زیادی تقدیم کردیم اما استقلال و امنیت حفظ شد؛ الان هم علی‌رغم هزینه هایی که مردم در طول این چند ماه گذشته متحمل شدند، حضورشان در مراسم ۲۲ بهمن پاسخ محکمی به دشمنان داخلی و خارجی بود.