سفر وزیر خارجه عربستان به تهران بعد از هفت سال قطع روابط بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به همراه داشت.

رسانه‌های عربی درباره سفر بن‌فرحان به ایران چه نوشتند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان روز گذشته در سفری رسمی وارد تهران شد، وی در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مورد استقبال همتای ایرانی خود قرار گرفت و قرار است بن‌فرحان در این سفر نمایندگی‌های دیپلماتیک این کشور در ایران را به طور رسمی بازگشایی کند.

شبکه الجزیره در این باره نوشت: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان بعد از یک دهه در سفری رسمی وارد تهران شد. این شبکه قطری نشست خبری مشترک بن فرحان با امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود را نیز منتشر کرد.

شبکه العربیه نیز با اعلام سفر وزیر خارجه عربستان به تهران نوشت که بن فرحان در نشست خبری مشترک با امیرعبداللهیان بر اهمیت همکاری های امنیتی مشترک میان دو کشور به منظور تضمین خالی بودن منطقه از سلاح کشتارجمعی تاکید کرد. این شبکه سعودی نوشت که بن فرحان در این سفر دعوت رسمی ملک سلمان، پادشاه عربستان از ابراهیم رئیسی برای سفر به این کشور را به وی ابلاغ خواهد کرد.

شبکه المیادین هم در این باره نوشت که فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان بعد از یک دهه وارد تهران شد.

بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک نیز با اعلام سفر وزیر خارجه عربستان به تهران به گفت وگوهای دوجانبه بن فرحان و حسین امیرعبداللهیان پرداخت.

شبکه اسکای نیوز عربی نیز با اعلام سفر وزیر خارجه عربستان به تهران نوشت که بن فرحان قرار است در این سفر با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران دیدار کند.

همچنین شبکه الحره نوشت که در چارچوب نزدیکی روابط تهران و ریاض، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان امروز وارد ایران شد.

شبکه آی ۲۴ نیوز نیز نوشت که فیصل بن فرحان درحالی که حامل پیام ملک سلمان است بعد از ظهر امروز وارد تهران شد.

شبکه شفق نیوز نیز در این باره نوشت که فیصل بن فرحان بعد از ۱۷ سال در سفری تاریخی وارد تهران شد. این شبکه نوشت که وزیر خارجه عربستان حامل پیام پادشاهی است.

همچنین روزنامه الغد نوشت که بعد از سال های طولانی، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان به تهران سفر کرد. این روزنامه رایزنی‌های وزیر خارجه سعودی با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایران خود را نیز منتشر کرد.