سخنگوی ایران ایر گفت: در بازه ۲۷ مرداد تا ۹ شهریور بلیت نجف به تهران ۲ و نیم میلیون تومان و بلیت تهران به نجف تا ۴ میلیون تومان خواهد بود.

فوری | قیمت بلیت پرواز اربعین اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی ایران ایر گفت: در بازه ۲۷ مرداد تا ۹ شهریور بلیت نجف به تهران ۲ و نیم میلیون تومان و بلیت تهران به نجف تا ۴ میلیون تومان خواهد بود.

سخنگوی ایران‌ایر گفت: بلیت پروازهای نجف به تهران در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۹ شهریور، ۲.۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

حسام قربانعلی در جمع خبرنگاران بیان کرد: از ساعت ۱ دقیقه بامداد روز ۲۶ مرداد، عرضه بلیت‌های اربعین از فرودگاه امام خمینی به نجف در نشانی iranair.com آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که ممکن است افرادی در مقطع زمانی خاصی به سایت مراجعه کنند و با عدم موجودی پرواز مواجه شوند و با توجه به اینکه ما می‌خواهیم مراجعان را در ساعت‌های مختلف توزیع کنیم، یا اگر فردی به‌ علت ازدحام و شلوغی نتوانست بلیت تهیه کند، ما در طول روز چند بار نسبت به افزایش ظرفیت پروازها اقدام می‌کنیم.

سخنگوی ایران‌ایر با بیان اینکه زوار اربعین نگران عدم تهیه بلیت نباشند، گفت: عدم وجود صندلی در وب‌سایت ما به معنی تکمیل ظرفیت نخواهد بود؛ ما توزیع را در زمان‌بندی‌های مختلف پخش کرده و افراد می‌توانند در زمان‌بندی‌های مختلف مراجعه کنند و  مدت نسبت به افزایش ظرفیت پروازها اقدام خواهیم کرد.

قربانعلی اظهار کرد: در مسیرهای فرودگاه امام خمینی به فرودگاه نجف، حداکثر قیمت اعلام‌شده، چهار میلیون تومان بود که ما مسیر نجف به فرودگاه امام خمینی را در بازه ۲۷ مرداد تا ۹ شهریور، ۲.۵ میلیون تومان برای ایجاد تسهیلات و ارایه خدمات در اختیار زوار قرار دادیم.

وی ادامه داد: احتمال می‌دهیم که در روزهای آتی با توجه به سنجش میزان تقاضا با ایجاد تسهیلات برای کسانی که احتمالا در طول مسیر قصد بازگشت دارند، با یک نرخ مناسب و حداقل نرخ موجود، در روزهای قبل از اربعین، سفر خود را از نجف اشرف به فرودگاه امام خمینی انجام دهند.

مطالعه بیشتر:کمبود قطعه هواپیما، دلیل کمبود بلیت هواپیما؟

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اعلام این‌که فروش دیشب پروازهای اربعین ۱۴۰۲ برای تست سیستم فروش بود، گفت: امسال ۵۰ هزار صندلی را برای پروازهای اربعین اختصاص داده‌ایم.

شمس‌الدین فرزادی‌پور در خصوص فروش شب گذشته بلیت پروازهای اربعین 1402، اظهار کرد: با توجه به این‌که برای اولین بار است که فروش بلیت‌های اربعین 1402 به‌صورت اینترنتی عرضه می‌شود دیشب فروش بلیت برای تست سایت فروش به‌صورت بسیار محدود انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به نگرانی بروز مشکل به واسطه مراجعه زائران محترم،‌ این کار را انجام دادیم.

وی با یادآوری این‌که اولین پرواز اربعین روز جمعه انجام خواهد شد، افزود: بلیت پروازها به صورت مرحله ای و پلکانی به فروش می‌رسد و به مرور هر چه به اربعین نزدیک شویم عرضه افزایش می‌یابد و احتمال برقراری پروازهای فوق‌العاده نیز وجود دارد.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که بلیت پرواز 2 فروند ایرباس با ظرفیت هر کدام 250 صندلی برای نجف برای زائران اربعین فروخته می‌شود،‌گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال ایران ایر 50 هزار  صندلی پروازی برای اربعین دارد که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

فرزادی‌پور تاکید کرد: امسال فروش حضوری پروازهای اربعین نداریم