فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش گفت: امروز با استقرار یگان‌های رزمی ما در مناطق مرزی، امنیت در سواحل مکران مرزهای شمال شرقی استان و منطقه تحت مسئولیت ما با کشور افغانستان کاملاً حاکم است.

روایت یک فرمانده ارتش از تاکید رهبر انقلاب درباره امنیت مرزها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش گفت: امروز با استقرار یگان‌های رزمی ما در مناطق مرزی، امنیت در سواحل مکران مرزهای شمال شرقی استان و منطقه تحت مسئولیت ما با کشور افغانستان کاملاً حاکم است.

امیر سرتیپ دوم امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در گفتگو با فارس درخصوص فعالیت‌های این قرارگاه برای تامین امنیت جنوب شرق کشور، گفت: با توجه به شرف‌یابی ما محضر رهبر انقلاب و تاکید ویژه‌ای که ایشان در رابطه با امنیت مرزها به ویژه تاکیدی که در خصوص مرز جنوب شرق داشتند پس از شرفیابی محضر ایشان امکانات خوبی در اختیار قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش قرار گرفت.

وی افزود: ما امروز این آمادگی را داریم تا کار انسداد مرزهای جنوب شرق را با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی و گروه مهندسی جنوب شرق آغاز کنیم تا کار انسداد مرز را در طول ۲۷۳ کیلومتر از نوار مرزی از منطقه میل سه جانبه که مرز مشترک ایران، افغانستان و پاکستان است تا منطقه چاه‌خرما که حدفاصل منطقه استحفاظی ما با قرارگاه شمال شرق است، اجرایی کنیم.

امیر غلامعلیان در ادامه با بیان اینکه در خصوص امنیتی که امروز در سواحل خلیج مکران داریم، کارهای خوبی انجام شده است، گفت: باید اعلام کنم که ما در طول ۵۵۰ کیلومتر نوار ساحلی از خلیج گواتر در استان سیستان و بلوچستان تا کوه مبارک، کارهای بسیار خوبی در رابطه با امنیت این نوار ساحلی انجام شده است.

وی ادامه داد: درخصوص استقرار یگان رزمی قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در مرزهای شمال شرق استان امروز این استقرار کاملاً عملیاتی است و روند دستگیری‌های مترددین غیر مجاز مرزی به شدت ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش، بیان کرد: امروز با تحت کنترل‌گرفتن هنگ‌های مرزبانی زابل و زاهدان در منطقه، استقرار تیپ ۱۵۸ را در منطقه داریم که تا امروز نزدیک به ۵۰ هزار نفر دستگیری مترددین غیر مجاز مرزی را در نوار مرزی داشته‌ایم که آن‌ها را به یگان مرزبانی تحویل داده‌ایم.

وی افزود: امروز با استقرار یگان‌های رزمی ما در مناطق مرزی، امنیت در سواحل مکران مرزهای شمال شرقی استان و منطقه تحت مسئولیت ما با کشور افغانستان کاملاً حاکم است و ان‌شاءالله مردم بتوانند در سایه این امنیت پایدار که برای آن‌ها فراهم کرده‌ایم به زندگی عادی خود ادامه دهند.

امیر غلامعلیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در منطقه مسئولیتی قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش برنامه‌ای برگزاری رزمایش و تمرینات تاکتیکی دارید یا خیر، تصریح کرد: ما در سه سال گذشته ۳ رزمایش اقتدار را در مناطق جاسک و کنارک در سال‌های ۱۳۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اجرا کرده‌ایم که این رزمایش‌ها خروجی آموزش‌های ما بوده است که عمدتاً در نوار مرزی دریایی ما انجام شده است و یگان‌های ما با بهترین کیفیت در منطقه حضور داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش همیشه با امنیت تلاقی دارد هر کجا که این نیرو در مرز استقرار دارد، نشان‌دهنده امنیت و صلابت است و مردم عزیز اطمینان داشته باشند که با استقرار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزها هیچ گونه تهدیدی متوجه منافع امنیتی ما نخواهد شد.