کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بستن آب و برق جنایت جنگی بوده و نشانه ضعف آن هاست، اگر به این جنایت ادامه دهند برایشان هزینه بزرگتری خواهد داشت و با چیزی روبرو خواهند بود که احتمالش را هم نمی دهند.

هشدار محمد جواد لاریجانی به صهیونیست‌ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بستن آب و برق جنایت جنگی بوده و نشانه ضعف آن هاست، اگر به این جنایت ادامه دهند برایشان هزینه بزرگتری خواهد داشت و با چیزی روبرو خواهند بود که احتمالش را هم نمی دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدجواد لاریجانی در برنامه تلویزیونی صف اول، گفت: خشونت بدون مرز ویژگی منحط فرهنگ غربی است و این خشونت بدون مرز استراتژی آنها است همانگونه که زیرساخت‌های عراق و سوریه را در جنگ سال‌های پیش نابود کردند.

وی افزود: عملیات طوفان الاقصی در حوزه اطلاعاتی فاجعه‌ای بزرگ برای رژیم صهیونیستی رقم زد و برادران فلسطینی حماسه آفریدند. عملیات پیچیده با همه ابعاد چنان اجرا شد که هیچ کدام از نیروهای منطقه نتوانستند بو ببرند و این حادثه بزرگ سال‌ها در جاهای مختلف تدریس خواهد شد.

پیروزی اطلاعاتی مقاومت بر اسرائیل

کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: درس‌هایی که حوادث چند روز اخیر برای بشریت دارد عظیم بود. مثلا کشور انگلیس با چه رویی حتی دفاع سیاسی و رسانه‌ای از مظلومین غزه را جرم انگاری می‌کند، این لکه ننگی برای آنها است.

لاریجانی با اشاره به شگفتی پنهان کردن اطلاعات توسط رزمندگان فلسطینی، عنوان کرد: این پیروزی از الطاف خفیه الهی است، نحوه پنهان کردن اطلاعات یکی از شگفتی‌های عظیم برادران فلسطینی بود.

غزه دیگر محاصره نخواهد شد/ کرانه باختری باید از حالت ایستایی در بیاید

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی دست و پا میزند تا جنگ بخوابد و ادعاهای جنگ طلبانه دروغ است. شگفتی‌سازی این تحولات از جنگ ۳۳ روزه هم بیشتر بود، غزه دیگر محاصره نخواهد شد و کرانه باختری باید از حالت ایستایی در بیاید.

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه این عملیات روند عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را برهم زد، افزود: مسئله لبنان و سوریه هم حساس است، اینکه سرزمین‌هایی از کشورهای اطراف رژیم صهیونیستی در محاصره باشد باید خاتمه پیدا کند، روابط با رژیم صهیونیستی ۲۰ سال عقب رفته و روند عادی سازی با این عملیات از بین رفت.

لاریجانی تاکید کرد: کشورهای جهان اسلام که بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حساب باز کرده بودند معادلاتشان بهم خورد، حضور آشکار آمریکا و غربی‌ها در میدان جنگ و تجاوز علیه فلسطین هم دردی را درمان نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه حضور آمریکا در عراق و سوریه برایشان هزینه زیادی خواهد داشت، افزود: نیروهای مقاومت از این قضیه درس های بزرگی گرفتند و عملیات مقاومت غزه،در بقیه نقاط کشور هم قابل تکرار است. در آینده نه چندان دور حضور امریکا در عراق و سوریه برایشان هزینه زیادی خواهد داشت. کسی از تهدیدهای امریکا و غرب هم نمی ترسد و برای ارعاب مقاومت هم حضور آمریکا تاثیری ندارد.

دخالت نظامی آمریکا در غزه برایش گران تمام خواهد شد/ منافع آمریکا در منطقه مورد هدف قرار می‌گیرد

کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه حضور فیزیکی آمریکا برایشان گران تمام خواهد شد، یادآور شد: اگر حضور آمریکا از این مرحله بالاتر برود کسی برایشان حلوا خیرات نمی‌کند و باید بهایش را بپردازد. ناوهایشان هم ایمن نخواهد بود، اگر آمریکا فیزیکی حضور یابد مقاومت منافع آنها را در هر منطقه‌ای مورد حمله قرار می‌دهد.

مقاومت برگی را رو می‌کند که اسرائیل احتمالش را هم نمی‌دهد

لاریجانی اظهار کرد: بستن آب و برق جنایت جنگی بوده و نشانه ضعف آن هاست، اگر به این جنایت ادامه دهند برایشان هزینه بزرگتری خواهد داشت و با چیزی روبرو خواهند بود که احتمالش را هم نمی دهند، با اقدامات جنایتکارانه هم ضعف خود را پوشش نخواهد داد.

وی با بیان اینکه جهان اسلام اجازه نمی‌دهد قطعی آب و برق مردم فلسطین ادامه دار باشد، افزود: جهان اسلام اجازه نمی‌دهد آب و برق مردم فلسطین قطع شود و ادامه‌دار باشد، مسیری که پیش می‌رود به نفعش تمام نمی شود.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: تحرکات جمهوری اسلامی دوراندیشانه بوده و کار درستی است. امروز غرب صهیونیستی یک دشمنی بزرگ با جهان اسلام دارد و خود بزرگ بینی نیز نسبت به همه مردم دنیا دارد و امروز آنها سر تا پا گرفتار جنایت هستند.

رژیم صهیونیستی مرتکب به جنایت جنگی شده است

لاریجانی با اشاره به اینکه در فلسطین جنایت جنگی در حال رخ دادن است، تصریح کرد: آنچه که در فلسطین رقم می‌خورد جنایات بزرگ جنگی و انسانی بوده و حقوق بشر برای غرب‌ها شوخی بیش نیست، ادعای حقوق بشر توسط آنها خنده‌دار است.

جهان اسلام برای حمایت از غزه بسیج شوند/ انتقاد از موضع‌گیریهای دو پهلوی سران کشورهای عربی

وی با بیان اینکه امروز باید بسیجی برای حمایت از غزه در جهان اسلام شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: رهبران عرب جهان اسلام عجیب است فقط به حرف‌های دو پهلو روی آوردند و باید همه جانبه علیه رژیم صهیونیستی برخیزند. رژیم صهیونیستی جرئت حمله نخواهد داشت، امروز باید بسیجی برای حمایت از غزه در جهان اسلام شکل بگیرد و این جنایت ان قدر عظیم است که هر انسانی باید برای حمایت از غزه به پا خیزد.

کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: نتانیاهو به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست، این اتفاقات کاملا به ضرر نتانیاهو بوده و فضاحتش را هیچ جوره جمع نخواهد کرد. ما افتخار می‌کنیم به جبهه مقاومت کمک می‌کنیم و اگر ورود کنیم آن را اعلام خواهیم کرد.