در ملاقات سفیر انگلیس در بغداد با محمدکاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در خصوص وضعیت نوار غزه و آخرین تحولات پیرامون این موضوع بنا به درخواست طرف انگلیسی بحث و گفت‌وگو شد

انتقاد سفیر ایران در بغداد از مواضع لندن در انتساب عملیات طوفان الاقصی به تهران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در ملاقات سفیر انگلیس در بغداد با محمدکاظم  آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در خصوص وضعیت نوار غزه و آخرین تحولات پیرامون این موضوع بنا به درخواست طرف انگلیسی بحث و گفت‌وگو شد.

در این ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به استانداردهای دوگانه دولت های غربی در قبال موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی، نسبت به سکوت حامیان این رژیم در برابر حملات وحشیانه عمال این رژیم علیه مردم بیگناه و بی دفاع غزه انتقاد کرد.

وی همچنین نسبت به مواضع جانبدارانه برخی مقامات انگلیسی در خصوص تحولات غزه و انتساب این موضوع به ایران گلایه کرد و گفت: با وجود این که رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر حمایت از مظلوم بوده و موضع کشورمان را صریحاً ابراز کرده‌ایم، نبرد غزه یک رویداد کاملاً فلسطینی بوده و جمهوری اسلامی ایران هیچ نقشی در آن ندارد.  

آل صادق افزود : اقدامات رژیم صهیونیستی در منطقه غزه و محاصره کامل این منطقه و قطع آب و برق و عدم دسترسی مردم به مواد غذایی مغایر با هنجارها و قواعد بین المللی و حقوق بشری است و سکوت کشورهای غربی در برابر اقدامات این رژیم و نقض فاحش حقوق بشر از سوی رژیم مذکور قابل درک نیست!