یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: صهیونیست‌ها با حمله به بیمارستان و کلیسا و خانه‌های مردم در پی کوچ اجباری مردم غزه هستند.

آمریکا می‌خواهد مردم غزه را به شرق فرات در سوریه کوچ اجباری دهد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: بمباران غزه هنوز ادامه دارد و گویا رژیم صهیونیستی بنا ندارد جنایات خود را متوقف کند. حاالا پرسش آن است که ادامه این وضعیت به کدام سمت می‌رود؟

حسن هانی‌زاده، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «عملیات طوفان‌الاقصی باعث شکست گسترده رژیم صهیونیستی در عرصه‌های میدانی و اطلاعاتی شد و این رژیم بزرگ‌ترین شکست خود را تجربه کرد. بعد از ورود بایدن، وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا به اراضی اشغالی، رژیم صهیونیستی با تمام توان خود به بمباران مردم غزه ادامه می‌دهد و می‌بینیم که اکنون حدود 4هزار و 500شهید و بیش از 15هزار مجروح شده‌اند. صهیونیست‌ها با حمله به بیمارستان و کلیسا و خانه‌های مردم در پی کوچ اجباری مردم غزه هستند».

او ادامه داد: «جامعه جهانی نگاهی دوگانه به غزه دارد. شورای اتحادیه اروپا و آمریکا صهیونیست‌ها را تشویق به ادامه بمباران غزه می‌کنند و دیدیم که وقتی نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل طرحی برای پایان‌دادن جنگ ارائه کرد با وتوی آمریکا، انگیس و فرانسه مواجه شد. جنگ امروز علیه مسلمانان شببیه جنگ‌های صلیبی است و می‌بینیم که صهیونیست‌ها و قدرت‌های غربی امت اسلامی را به شهادت می‌رسانند».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «آمریکایی‌ها می‌خواهند مردم غزه را به شرق فرات در سوریه کوچ دهند یعنی استان‌هایی که تحت تصرف آمریکایی‌هاست و برای همیشه غزه را از نقشه پاک کنند و به اراضی اشغالی تحت تصرف صهیونیست‌ها ملحق کنند. به نظر می‌رسد بمباران غزه ادامه می‌یابد تا تمام تأسیسات این کشور نابود شود و مردم هم این منطقه را خالی کنند و غزه یک منطقه خالی از سکنه شود».

هانی‌زاده در پایان گفت: «جمهوری اسلامی با هر نوع بمبارانی در غزه مخالف است است اما آمریکایی‌ها با آوردن ناوهای خود در منطقه می‌خواهند شکل تازه‌ای از خاورمیانه را ایجاد کنند تا به زعم خود امنیت رژیم صهیونیستی در 50سال آینده تأمین شود».