جنبش حماس فلسطین به بیانیه رژیم صهیونیستی درباره آزادسازی یک زن نظامی اسیر در نزد گردان‌های القسام در نوار غزه واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری سما، عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت، هدف از چنین بیانیه‌ای تشویش علیه ویدئوی مربوط به زنان اسیری است که گردان‌های القسام منتشر کرده که شوک زیادی در جامعه صهیونیستی ایجاد کرده است.

وی افزود، این ادعاها تلاش برای فرار از فشارهایی است که پرونده اسیران رژیم صهیونیستی بر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی دارد.

الرشق گفت، کسی روایات بی‌اساس رژیم صهیونیستی را باور نمی‌کند حتی خود صهیونیست‌ها هم رهبرانشان را باور نمی‌کنند. آنچه مقاومت خواهد گفت فصل الخطاب است.

نتانیاهو و ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با صدور بیانیه‌ای مدعی شده بودند که این آنها بودند که یک زن نظامی اسیر را با هماهنگی میان ارتش و سرویس شاباک آزاد کرده‌اند.

نتانیاهو مدعی شده بود که «سرباز «اوری مجیدیش» در جریان عملیات زمینی شبانه آزاد شد که توسط حماس هفتم اکتبر اسیر شده بود».

وی در ادامه گفته بود، این اسیر تحت آزمایشات پزشکی قرار گرفت، حالش خوب است و پیش خانواده‌اش رفت و «ارتش و سرویس شاباک تمامی تلاش خود را برای آزادی اسیران به کار می‌گیرند.»

ارتش رژیم صهیونیستی این بیانیه را چند ساعت پس از انتشار ویدئویی از سه زن اسیر صهیونیست توسط گردان‌های القسام صادر کرد که در آن این زنان نتانیاهو را مورد انتقاد قرار داده و او را مسؤول به اسارت درآمدن خود دانستند.

در همین رابطه روزنامه «گاردین» انگلیس نوشت، کابینه رژیم صهیونیستی برای مبادله حدود ۲۳۰ اسیر صهیونیست در نوار غزه با هزاران زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شدت تحت فشار است.

کابینه رژیم صهیونیستی مدعی است که بازگرداندن اسیران هدفی برابر با یک هدف دیگر یعنی نابودی حماس است.

گفته می‌شود در میان اسیران صهیونیست اشخاصی از ۲۵ کشور از جمله آمریکا، روسیه، فرانسه، آلمان، آرژانتین و تایلند وجود دارند.

در جریان مذاکرات پیرامون آزادی اسیران صهیونیست، تاکنون چهار زن اسیر در دو روند جداگانه آزاد شده‌اند.