قیمت طلا و سکه دیروز برای دومین روز متوالی در روند نزولی بسته شد. فعالان بازار طلا، رکود و افت تقاضا در این بازار را عامل اصلی کاهش قیمت‌ها می‌دانند. این در حالی است که افت قیمت سکه، افت حباب را هم در بازار طلا به دنبال داشت.

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه تمام امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت سکه هروز دستخوش تغییرات قیمت دلار می شود. قیمت سکه طبق روال قبل روند صعودی خود راحفظ کرد. رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی کرد روند کنونی ادامه داشته باشد.نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره آینده بازار طلا و سکه نیز اظهار داشت: پس از افزایش قیمت سکه را به ۳۱ میلیون تومان رساند در یک ماه اخیر قیمت ها به ثبات نسبی خوبی رسیده است و در این شرایط مردم مبادلات را انجام دهند در روزهای آینده باتوجه به نبود تقاضا، اگر در بازارهای جهانی و اخبار سیاسی واقتصادی نداشته مساله خاصی رخ ندهد این روند ادامه خواهد داشت.

قیمت سکه امروز 1402

 

قیمت طلا و سکه دیروز برای دومین روز متوالی در روند نزولی بسته شد. فعالان بازار طلا، رکود و افت تقاضا در این بازار را عامل اصلی کاهش قیمت‌ها می‌دانند. این در حالی است که افت قیمت سکه، افت حباب را هم در بازار طلا به دنبال داشت.

قیمت طلا و سکه روز گذشته در روند کاهشی قرار گرفت. در حالی که بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار داشتند و دلار نیز در روندی خنثی نوسان داشت، قیمت طلا و سکه در همه قطعات و وزن‌ها نزولی شد. 

فعالان بازار طلا شرایط اقتصادی و افت قدرت خرید مردم را در شرایط رکودی بازار فلز زرد دخیل می‌دانند. تحلیلگران بازارها نیز معتقدند هیجانات اولیه رخدادهای منطقه، از بازار تخلیه شده و روزهای آرامی را برای هفته جاری پیش‌بینی می‌کنند.

گفتنی است انس جهانی طلا با رقم ثابت ۱۹۳۸ دلاری در حال معامله است.

دیروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت که این قطعه را به کانال پایین‌تر کشاند. سکه امامی با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با کاهش ۸۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان معامله شد. 

روز گذشته نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و ربع‌ سکه بدون تغییر نسبت به روز شنبه معامله شد. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۲۵۰ و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز با افت ۵۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار  با رقم ۱۰ میلیون و ۴۳۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۹ هزار تومان رسید. 

در بیست و یکمین روز آبان، حباب تمام قطعات سکه نزولی شد. حباب سکه امامی ۱۶۷ هزار تومان، سکه بهار ۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۹ هزار تومان، ربع سکه دو هزار تومان و سکه گرمی ۵۰ هزار تومان کاهش داشت. 

منبع: تجارت نیوز