ایرنا- تحلیلگران و محافل صهیونیست از «یحیی السنوار» رهبر جنبش حماس در غزه ، به عنوان فردی یاد کردند که همه محاسبات تل آویو را به هم ریخته و عزمی آهنین دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش روز شنبه ایرنا، رای الیوم در مطلبی آورده است: السنوار رهبر ۶۱ ساله جنبش حماس در غزه به شدت مورد توجه مقامات رژیم صهیونیستی و تحلیگران و کارشناسان این رژیم است؛ مردی که سال‌ها در زندان‌های اشغالگران بوده است. همه تاکید می‌کنند که او مردی با عزم و اراده پولادین است و امکان ندارد که کوتاه بیاید یا پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا ببرد.

«امیر آورِن» تحلیلگر امور نظامی رسانه صهیونیستی هآرتص گفت: السنوار موفق شد به دنبال حمله هفتم اکتبر، اسرائیلی ها به ویژه «بنیامین نتانیاهو» را به هم بریزد.

این تحلیلگر که به منابع امنیتی و نظامی آگاه در تل آویو وصل است، افزود: پس از چهل روز از شروع جنگ، ارتش فقط ۱۰ درصد از توان حماس را از بین برده است. جنگ طولانی خواهد شد و این به نفع ما نیست. موضوع اسیران بسیار حساس است و السنوار از آن برای باج گیری از ما استفاده می‌کند.

رسانه صهیونیستی یدیعویت آحارونت هم به نقل از مقامات این رژیم آورده است: با توجه به گزارش هایی که درباره مذاکرات مربوط به آزادی اسیران مخابره می‌شود، علامت سئوال زیادی درباره فایده داشتن این مذاکرات وجود دارد. مقامات سیاسی می‌دانند که این موضوع اشکالات زیادی دارد، اما به آن ادامه می‌دهند تا به اسرائیلی‌ها اطمینان دهند. ارتش و شاباک بر این گمان هستند که این معامله اشتباه است اما پس از شکست هفتم اکتبر، درباره دیدگاه آنها تردید جدی وجود دارد. از سویی مقامات سیاسی به خوبی می‌دانند که حمایت رسانه ها از معامله آزادی اسیران، کار را برای آنها آسان تر می‌کند.

این رسانه نوشت: السنوار به دنبال بازی با اعصاب اسرائیلی‌هاست. اول صحبت از ۱۰۰ اسیر بود و سپس به ۸۰ اسیر کاهش پیدا کرد و حالا به ۵۰ اسیر رسیده است. وی علاوه بر این، درخواست جسورانه و غیرقابل باور داشته که آزادی اسیران روزانه خواهد بود، به این مفهوم که با خواست او ، ۱۰ نفر آزاد می‌شوند و به خواست او، اگر راضی نبود، روند آزادی اسیران متوقف شود.

هآرتص هم به نقل از منابع آگاه نوشت: نتانیاهو، خانواده اسیران اسرائیلی در غزه را فریب می دهد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی دفتر رسانه‌ای غزه، شمار شهدای غزه از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۱۲ هزار نفر از جمله ۵ هزار کودک و ۳ هزار و ۳۰۰ زن رسیده است.

بر اساس این گزارش، ۳ هزار و ۷۵۰ نفر نیز در حملات رژیم صهیونیستی به غزه در زیر آوارها مفقود شدند.