تل‌آویو برای القاء صحت ادعای خود، فیلمی از یک تونل در محوطه بیمارستان «الشفاء» منتشر کرد و مدعی شد این تونل 55 متر طول دارد و از سوی نیروی نظامی‌اش کشف شده است و حال ایهود باراک نه تنها این ادعا را رد کرد، بلکه از یکی از استراتژی‌های نظامی رژیم صهیونیستی پرده برداشت؛ ساخت تونل!

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

افشاگری « ایهود باراک» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی درباره تونلی که زیر بیمارستان «الشفاء» در نوار غزه وجود دارد، جهان را شوکه کرد.

شامگاه دوشنبه بود که او در گفتگو با «کریستین امانپور» مجری و خبرنگار CNN خبر داد زیرگذری که ارتش رژیم صهیونیستی عنوان می‌کند آن را کشف کرده و مرکز عملیات حماس بوده، ۵۰ سال پیش توسط اسرائیلی‌ها ساخته شده است!

این اطلاعات به‌حدی تکان‌دهنده بود که کریستین امانپور ابتدا فکر کرد که اشتباه شنیده است و مجددا جمله‌ای که از سوی باراک مطرح شد را به صورت سوالی تکرار کرد، اما نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی تأکید کرد که هیچ اشتباهی وجود نداشته است: «دهه‌های گذشته ما مدیریت این مکان را برعهده داشتیم؛ بنابراین آنها را نگه داشتیم. از چهار یا پنج دهه پیش ما به ساخت این تونل‌ها به خاطر وسعت بسیار محدود این بیمارستان کمک کردیم.»

افشاگری ایهود باراک که هم مجری CNN و هم ناظران بین‌المللی کشتار غزه را شوکه کرد، در شرایطی رخ داد که ارتش رژیم اسرائیل بیمارستان «الشفاء» را با طرح این ادعا که مرکز فرماندهی شاخه نظامی حماس است، محاصره و تیرباران کرده است.

تل‌آویو برای القاء صحت ادعای خود، فیلمی از یک تونل در محوطه بیمارستان «الشفاء» منتشر کرد و مدعی شد این تونل ۵۵ متر طول دارد و از سوی نیروی نظامی‌اش کشف شده است و حال ایهود باراک نه تنها این ادعا را رد کرد، بلکه از یکی از استراتژی‌های نظامی رژیم صهیونیستی پرده برداشت؛ ساخت تونل!

البته نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به جای «تونل» از کلمه «پناهگاه» استفاده کرد، اما فارغ از این که این شبکه زیرزمینی چه نام دارد، بمب خبری این بود که رژیم اسرائیل آنجا را کشف نکرده است، بلکه ساخته! به گواه تاریخ، رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ (۱۳۴۵) یعنی ۵ دهه پیش غزه را تصرف کرد و این سرزمین را تا سال ۲۰۰۵ (۱۳۸۳) یعنی دو دهه پیش تحت اشغال کامل نظامی قرار داد و بعد حماس کنترل غزه را پس گرفت.

حال ایهود باراک اعتراف می‌کند آن سال‌ها زیر زمین برخی بیمارستان‌ها پناهگاه ساخته است. اعترافی که نشان می‌داد ادعای «ساخت مراکز فرماندهی زیر مناطق مسکونی یا حساس مانند بیمارستان‌ها از سوی حماس و استفاده از سپر انسانی» که بارها و بارها از سوی رژیم صهیونیستی عنوان و درنهایت دستمایه حمله به این مناطق شد، چه اندازه بی‌اساس بود. نخستین پس‌لرزه این افشاگری، واکنش خانواده‌های اسرای اسرائیلی نزد حماس بود که بر پایه این توضیحات از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و کابینه جنگی‌اش پاسخ خواسته‌اند.

این رسوایی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافت و از آن به عنوان «کریسمس در نوامبر» برای مردم غزه و حماس یاد شد؛ چراکه باقی‌مانده اعتبار جعلی رژیم صهیونستی را نیز به باد داد و تل‌آویو را در معرض پرسش‌ها و نهیب‌های جدی‌تری از سوی افکار عمومی جهانی قرار می‌داد؛ اما آیا واقعا پرده‌براندازی باراک «کریسمس در نوامبر» بود؟

گزارش‌های محدودی که از بیمارستان «الشفاء» می‌رسد، نشان می‌دهد آنچه در این ساختمان نیمه‌ویران می‌گذرد، به برزخ شباهت بیشتری دارد. بر اساس گزارش «میدل ایست آی» صدها جسد در حیاط بیمارستان روی هم انباشته شده‌اند که حداقل در بیمارستان تجزیه نشوند. اما شب‌ها مورد حمله سگ‌ها و حیوانات دیگر قرار گرفته و خورده می‌شوند.

هرکس که بخواهد قدمی به سمت اجساد بردارد تا آنها را دفن کند، مورد اصابت گلوله صهیونیست‌ها قرار می‌گیرد و خودش به یک جسد دیگر تبدیل می‌شود و تلاش صلیب سرخ برای دفن دسته‌جمعی نیز به جایی نرسیده است.

 تانک‌ها، هواپیماهای جنگی و تک‌تیراندازهای رژیم صهیونیستی بیمارستان را محاصره کرده‌اند و برای تفنگداران فرقی نمی‌کند آنکه از بیمارستان خارج می‌شود یک زن، یک کودک، یک بیمار یا یک سالمند باشد؛ هر کس بیرون بیاید، کشته می‌شود و هر کس بیرون نیاید، زجرکش! چون ذخیره غذایی بیمارستان رو به اتمام است؛ برق از خیلی وقت پیش قطع شده و آب هم نیست. افشاگری « ایهود باراک» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی درباره تونلی که زیر بیمارستان «الشفاء» در نوار غزه وجود دارد، جهان را شوکه کرد.

هرکس که بخواهد قدمی به سمت اجساد بردارد تا آنها را دفن کند، مورد اصابت گلوله صهیونیست‌ها قرار می‌گیرد و خودش به یک جسد دیگر تبدیل می‌شود و تلاش صلیب سرخ برای دفن دسته‌جمعی نیز به جایی نرسیده است.

 تانک‌ها، هواپیماهای جنگی و تک‌تیراندازهای رژیم صهیونیستی بیمارستان را محاصره کرده‌اند و برای تفنگداران فرقی نمی‌کند آنکه از بیمارستان خارج می‌شود یک زن، یک کودک، یک بیمار یا یک سالمند باشد؛ هر کس بیرون بیاید، کشته می‌شود و هر کس بیرون نیاید، زجرکش! چون ذخیره غذایی بیمارستان رو به اتمام است؛ برق از خیلی وقت پیش قطع شده و آب هم نیست.

منبع: نورنیوز