هانتر بایدن با شهادت در مجلس نمایندگان آمریکا درباره پرونده استیضاح و فساد مالی رئیس‌جمهور ایالات متحده موافقت کرد.

شهادت پسر بایدن در پرونده استیضاح پدرش!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هانتر بایدن با شهادت در مجلس نمایندگان آمریکا درباره پرونده استیضاح و فساد مالی رئیس‌جمهور ایالات متحده موافقت کرد.

وکلای «هانتر بایدن»، پسر رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کردند که او با درخواست کنگره ایالات متحده برای شهادت در برابر کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا موافقت کرده است.

«ابی دیوید لاول»، وکیل بایدن در نامه‌ای به رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: ما با پیشنهاد شما موافقت می‌کنیم. (هانتر) بایدن در جلسه استماع علنی شرکت خواهد کرد.

این کمیته کنگره آمریکا پیش‌تر در ماه نوامبر پسر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را برای شهادت در پرونده جاری کنگره با هدف استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا احضار کرد.

وکیل بایدن گفت که موکل او بر علنی بودن این جلسه استماع تأکید داشته، زیرا نگران «درز گزینشی، رونوشت‌های دست‌کاری و بازنمایی ویرایش‌شده» از این جلسه است.

کمیته نظارت مجلس آمریکا در حال تحقیق درباره جو بایدن و خانواده اوست تا به طرح‌های تقلب و فساد ادعایی مالی پی ببرد.

در ماه سپتامبر، کوین مک‌کارتی، رئیس وقت مجلس نمایندگان آمریکا در پی انتشار ادعاهایی درباره ثروت‌اندوزی غیرقانونی بایدن و پسرش، طرح استیضاح جو بایدن را به راه انداخت. خانواده بایدن به این متهم شدند که از طریق دریافت رشوه از خارجی‌ها و اعمال نفوذ با استفاده از قدرت خود، ثروتشان را افزایش داده‌اند.

رئیس‌جمهوری آمریکا تمامی این اتهامات را رد کرده و مدعی است که هرگز با پسرش درباره قراردادهای تجاری خارجی گفت‌وگو نکرده است.