یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: تشکیل ائتلاف علیه رژیم صهیونیستی یک ضرورت انکارناپذیر است.

احتمال جنگ سراسری مقاومت علیه اسراییل
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: حملات صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌دفاع غزه ادامه دارد و گویا این جنایات سر بازایستادن ندارد. حالا پرسش آن است که اگر قرار باشد، این جنایت‌ها ادامه یابد، وضعیت به چه سمتی می‌رود؟

حسن هانی‌زاده، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «تشکیل ائتلاف علیه رژیم صهیونیستی یک ضرورت انکارناپذیر است اما تا اینجای کار اراده زیادی از سوی کشورهای عربی بر این منظور دیده نشده است. برخی کشورهای عربی هنوز مسئله عادی‌سازی روابط با اسرائیل را مدنظر دارند. البته تظاهرات‌های گسترده علیه رژیم صهیونیستی جبهه‌ای گسترده را در افکار عمومی جهان علیه این رژیم ایجاد کرده است و به همین دلیل هم هست که آمریکا و برخی کشورهای دنباله‌رروی آمریکا سعی می‌کنند مانع شکل‌گیری هرگونه ائتلافی شوند».

او ادامه داد: «کمک‌های آمریکا و حمایت‌های سیاسی اروپایی‌ها نشان می‌دهد از تشکیل ائتلاف علیه اسرائیل وحشت دارند اما اکنون سوریه، لبان، یمن و برخی دیگر از کشورهای منطقه دنبال سامان‌دهی ائتلاف علیه رژیم صهیونیستی هستند».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «حاکمیت عربستان به طور مواقت رابطه‌اش با رژیم صهیونیستی را متوقف کرده است زیرا افکار عمومی در عربستان ضدصهیونیستی شده است اما هیچ بعید نیست که بعد از جنگ غزه عربستان بار دیگر به سمت عادی‌سازی روابطش با رژیم صهیونیستی برود ولی در کوتاه‌مدت چنین امری محقق نمی‌شود».

هانی‌زاده در پایان گفت: «اکنون شرایط میدانی به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی سعی می‌کند از هر ابزاری برای پیروزی نظامی استفاده کند؛ حتی کشتار بسیار بیشتر مردم غیرنظامی یا استفاده از بمب‌های کشتار جمعی. به نظر می‌رسد اگر در ایام پیش رو آتش‌بسی برقرار نشود، محور مقاومت به طور همه‌جانبه وارد عمل خواهد شد؛ هرچند همین حالا هم انصارالله، حشدالشعبی و حزب‌الله با رژیم صهیونیستی درگیری‌هایی دارند اما ممکن است ورود آنها به جنگ وسیع شود».