امروز با خبر واریزی ۸ تا ۳۰ میلیونی دولت رئیسی برای بازنشستگان؛ بازنشسته ها حسابی غافلگیر شدند. جزئیات این واریزی جذاب بحساب حقوق بازنشستگان را در ادامه با هم می خوانیم.

دو واریزی  میلیونی برای حقوق بازنشستگان | جیب این بازنشسته ها در شب یلدا پر پول می شود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی بیگی و محسن زنگنه در یک برنامه تلویزیونی به بررسی مصوبه افزایش سن بازنشستگی و حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه پرداختند.بحث پر چالش این روزها حقوق بازنشستگان و افزایش سن بازنشستگی است.رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور و یک نماینده مجلس در خصوص آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی به گفتگو پرداختند.

در روزهای پایانی سال دولت در موارد مختلف برای خانوارها واریزی جدید خواهد داشت. آخر این ماه مصادف شده است با شب یلدا و از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر واریزی یارانه شب یلدا ۱ میلیون تومانی به گوش می رسد. امروز خبر داغی مبنی بر واریزی جدید میلیونی بحساب برخی از سرپرستان خانوارها منتشر شد که جزئیات آن را در سایت سلام نو با هم می خوانیم.

از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۲۳۷ نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران استان خوزستان وام ضروری دریافت کرده اند.

«آرش رشادتمند» مدیر صندوق استان خوزستان در این باره اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون طی پنج نوبت، ۷۲۳۷ فقره وام ضروری با کارمزد ۴ درصد از سوی صندوق بازنشستگی کشوری به مشترکین استان خوزستان پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: در مرحله پنجم واریز وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری، به ۱۴۵۵ نفر بازنشسته و وظیفه‌بگیر در استان خوزستان این وام پرداخت شده است.

رشادتمند در پایان گفت: همزمان با واریز مرحله پنجم وام ضروری، وام حمپاد(حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی) نیز در مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ ۶ میلیون تومان به حساب ۱۴ نفر و در مقطع دکتری به مبلغ ۸ میلیون تومان به حساب ۵ نفر از بازنشستگان استان خوزستان واریز شد.

 فرمول تغییر حقوق بازنشستگان در سال آینده

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به نمایندگان اطمینان می‌دهیم که دولت هم دغدغه بازنشستگان را دارد لذا ۵۰ هزار میلیارد تومان را برای این موضوع افزایش دادیم.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که برنامه دولت برای برطرف شدن ایرادات مجلس به لایحه بودجه ۱۴۰۳ چه هست گفت: امروز ما لایحه بودجه را بر اساس اصلاحیه ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس بردیم که در سال جاری برای اولین بار لایحه در دو قسمت عرضه می‌شود یک بار منابع و سقف منابع و احکام و بار دیگر هم مصارف و اعتبارات و توزیع اعتبارات بین دستگاه‌ها به نظر می‌رسد با اینکه نمایندگان محترم خودشان در واقع این اصلاح را در آیین نامه داخلی انجام دادند و دولت را تکلیف کردند که دو مرحله‌ای بودجه را تنظیم کند، ولی همان ذهنیتشان با این روش دو مرحله‌ای در واقع عادت ندارد با اینکه ما در مرحله اول منابع را بردیم و جزئیات منابع را توضیح دادیم سقف منابع در حوزه درآمدهای نفتی درآمدهای مالیاتی درآمد حاصل از واگذاری اموال دولت درآمد حاصل از واگذاری سهام شرکت‌ها خب ما این‌ها را جزئیاتش را به صورت کامل همانگونه که برای ما تکلیف شده عرضه کردیم.سلام نو

دوستان مجلس در خصوص این اعداد و ارقام خیلی مذاکره‌ای ندارند و فقط نگرانی‌شان این است که می‌گویند مصارف کجاست آیا ما در حقوق بازنشستگان چه تدبیری داریم آیا در مورد اعتبارات مربوط به فرهنگیان یا ایثارگران چه می‌خواهیم بکنیم و آیا در خصوص نیازهای بخش به عنوان مثال کشاورزی یا خرید تضمینی گندم چه می‌خواهیم بکنیم یعنی عمدتاً ذهن نمایندگان محترم درگیر مصارف است و طبیعی هم هست، چون نمایندگان تصورشان بر این است که منابع قطعی حاصل می‌شود حالا در مورد مصارف باید بحث کنیم که ما البته مخالفتی با این موضوع نداریم.

واریزی میلیونی برای حقوق بازنشستگان در شب یلدا

داوود منظور در ادامه افزود: ولی اگر بخواهیم بر اساس این ماده واحده‌ای که خود دوستان در اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی عمل کنیم این رویه را باید طی می‌کردیم ما امروز توضیح دادیم که ما در سقف منابعی که پیش بینی کردیم که صرفاً هم بودجه دولت نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد ۱۸.۲ درصد رشد کرده‌ی ما سعی کردیم یک بودجه‌ای داشته باشیم غیر تورمی یک بودجه‌ای داشته باشیم که به مردم پیام آرامش بدهیم برای سال آینده و ارقام بودجه‌ای را بسیار واقعی دیدیم درآمدهای نفت را واقعی کردیم درآمدهای گمرکی را بسیار واقعی دیدیم برخی از ارقام درآمدهای ما نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده، چون در سال گذشته یعنی در همین سال ۱۴۰۲، چون در سال ۱۴۰۲ این‌ها تحقق پیدا نکرده مصوباتی که مجلس محترم در سال گذشته در بودجه داشتند امسال ما نتوانستیم اجرا کنیم درآمدهایش را محقق نکردیم بعضاً لذا ما این‌ها را بازنگری کردیم و سقف بودجه را متناسب با تجربه‌ای که در سه سال گذشته داشتیم برای سال آینده با توجه به ظرفیت‌ها پیش‌بینی و ارائه کردیم و رشدش هم ۱۸ درصد سر جمع است