فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اشراف و پایش مستمر نیروی دریایی سپاه بر ناو هواپیمابر آیزنهاور در منطقه، از خروج این ناو خلیج فارس و تنگه هرمز را خبر داد.

ناو آمریکایی از خلیج فارس رفت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ورود و خروج اخیر ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور از خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: این ناوگروه کمتر از ۲۰ روز در خلیج فارس حضور داشت که طی این مدت تحت اشراف اطلاعاتی رزمندگان نیروی دریایی سپاه قرار داشتند.

دریادار تنگسیری در ادامه افزود: حضور این ناو تنها جنبه تبلیغاتی دارد و هیچ خاصیت عملیاتی برای آنها ندارد. چرا که رزمندگان نیروی دریایی سپاه هوشمندانه، روزانه و لحظه‌ای تحرکات این ناو گروه را در سطح، بالای سطح و زیر سطح تحت نظر داشته‌اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: این ناوگروه هم در زمان ورود و هم در زمان خارج شدن از تنگه هرمز به تمامی سوالات و اطلاعاتی که مرکز کنترل باند تنگه هرمز نیروی دریایی سپاه لازم داشت پاسخ داد و نسبت به اقدامات کنترلی رزمندگان ما تمکین کامل نمود.

دریادار تنگسیری اظهار داشت: حضور ناو آمریکایی‌ها در شرایط و وضعیت امروز منطقه تنها جنبه تبلیغاتی داشته و فقط نقش تنفس مصنوعی برای حضور ظالمانه آنها در این منطقه را دارد.

گفتنی است ناو هواپیمابر آمریکایی CVN۶۹ به همراه رزم‌ناو CG۵۸ و ناو پشتیبانی TA۰۰۶ پنجم آذر ماه وارد خلیج فارس و ۲۳ آذر ماه با کنترل کامل نیروی دریایی سپاه از خلیج فارس و تنگه هرمز خارج شدند.