وزارت دفاع ترکیه امروز شنبه اعلام کرد که عملیات هوایی در شمال سوریه و عراق را آغاز کرده و طی آن ۲۹ هدف را منهدم کرده است.

روشن شدن شعله دیگری از درگیری نظامی در منطقه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری آناتولی منتشر شد، اعلام کرد: ارتش ترکیه سحرگاه امروز شنبه ۲۹ موضع تروریست‌ها در شمال عراق و سوریه را در یک عملیات هوایی منهدم کرد و تعداد زیادی از تروریست‌ها را که در محل‌های مورد هدف حضور داشتند کشت. 

این وزارتخانه در بیانیه خود خاطرنشان کرد: «جنگنده‌های ترکیه مخفیگاه‌ها، پناهگاه‌ها و تأسیسات نفتی تروریست‌ها در مناطق هارکوک، غاره و کوه‌های قندیل در شمال عراق و اهداف تروریست‌ها در شمال سوریه را هدف قرار دادند».

در این بیانیه آمده است که ارتش ترکیه با تمام عزم و اراده به تلاش‌های خود در مبارزه با تروریسم برای تامین امنیت کشور و شهروندان تا نابودی آخرین تروریست ادامه خواهد داد.

دیروز، جمعه، آنکارا اعلام کرد که ۹ سرباز ترکیه در جریان درگیری با شبه نظامیان حزب کارگران کردستان که آنکارا آن‌ها را تروریستی طبقه بندی می‌کند، در شمال عراق کشته شدند.

نیرو‌های ارتش ترکیه در قالب بخشی از عملیات «پنجه قفل» که در آوریل ۲۰۲۲ آغاز شد، به طور مداوم عملیاتی را علیه شبه نظامیان کرد در شمال عراق و سوریه آغاز می‌کنند.

اداره خودمختار کُرد در شمال و شرق سوریه درباره عملیات ترکیه در خاک سوریه اظهار نظر کرد و گفت که این عملیات ثبات منطقه را به خطر می‌اندازد.