رییس‌جمهور فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور در حمله‌های آمریکا علیه خاک یمن مشارکت نخواهد کرد.

ماکرون: فرانسه در ائتلاف آمریکا علیه یمن شرکت نمی‌کند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که فرانسه به منظور جلوگیری از افزایش تنش‌ها در منطقه، در حمله‌های پیش‌دستانه علیه نیروهای یمنی شرکت نخواهد کرد.

ماکرون با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی در شبکه اجتماعی ایکس دراین‌باره گفت: فرانسه تصمیم گرفته در حمله‌های ائتلافی علیه نیروهای حوثی (انصارالله یمن) در خاک یمن شرکت نکند، زیرا ما می‌خواهیم از افزایش تنش‌ها در منطقه جلوگیری کنیم.

رییس‌جمهور فرانسه با این حال افزود که کشتی‌های نیروی دریایی فرانسه همچنان به مشارکت در تأمین امنیت در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس بامداد جمعه در اقدامی تجاوزکارانه و در حمایت از رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای علیه یمن انجام دادند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که در تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن که در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی انجام شد، صنعا و چند استان دیگر ۷۳ بار هدف حمله قرار گرفت و ۱۱ نفر شهید یا زخمی شدند.

وی دراین‌باره گفت: دشمن آمریکایی- انگلیسی در چارچوب حمایت از جنایت رژیم صهیونیستی در نوار غزه یمن را مورد تجاوز قرار داد. آنها صنعا و استان‌های الحدیده، تعز، حجه و صعده را با ۷۳ حمله هوایی هدف قرار دادند. در این حملات ۵ نفر از نیروهای مسلح شهید و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه تأکید کرد: دشمن آمریکایی و انگلیسی مسؤولیت کامل عواقب تجاوز مجرمانه علیه ملت یمن را به عهده دارد. تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن هرگز بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.