یک شبکه صهیونیستی از آغاز اجرای طرح رژیم صهیونیستی برای جداسازی شمال و جنوب نوار غزه به وسیله یک جاده خبر داد.

طرح رژیم صهیونیستی برای جداسازی شمال و جنوب نوار غزه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که ارتش این رژیم احداث یک جاده آسفالت از شرق نوار غزه به سمت غرب آن را آغاز کرده است تا شمال این باریکه را از جنوب آن جدا کند.

طبق این گزارش، «جاده ۷۹۴» از منطقه شهرک «نحال عوز» در منطقه «غلاف غزه» آغاز می‌شود و تقریباً تا دریای مدیترانه امتداد می‌یابد و نوار غزه را قطع می‌کند.

این شبکه همچنین گزارش داد که ده‌ها ماشین آلات، کامیون و تجهیزات مهندسی متعلق به تیپ مهندسی ارتش در حال حاضر در حال ساخت کارگاه‌های خرد کردن سنگ برای ساخت این جاده هستند.

«شمعون اورکابی» فرمانده گردان ۶۰۱ وابسته به یگان مهندسی رزمی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفت: «ما اکنون در محدوده جاده «نتساریم» (نام یک شهرک سابق صهیونیستی در نوار غزه) هستیم که مانعی بین شمال نوار غزه و منطقه مرکزی و جنوبی آن ایجاد می‌کند.

وی گفت: هدف از این اقدام نفوذ به مناطق استقرار حماس  و جلوگیری از حرکت و تردد میان شمال و جنوب نوار غزه و کنترل دقیق آن است.

طبق این گزارش، نیروهای رژیم اشغالگر در حال ویران کردن تمام خانه‌های سمت راست و چپ جاده جدید هستند.

خبرنگار شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی در این باره گفت: این جاده تایید می‌کند که ارتش در حال آماده شدن برای ماندن طولانی مدت در غزه است.

مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نیز چندین طرح برای جداسازی شمال و جنوب نوار غزه ارائه کرده بودند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت گرفته و بیش از ۲۸ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.