چین طی بیانیه‌ای حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کرد.

چین حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

چین طی بیانیه‌ای حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کرد.

چین امروز سه‌شنبه حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق پایتخت سوریه که به شهادت دست‌کم 7 نفر منجر شد را محکوم کرد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بخش کنسولی سفارت ایران واقع در خیابان «المزه» دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند. حسین اکبری سفیر ایران گفت که این ساختمان با جنگنده‌های اف‌35 و 6 موشک مورد حمله قرار گرفت.

سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان سپاه قدس در این حمله هوایی به شهادت رسید. سردار محمدهادی حاجی‌رحیمی معاون سردار زاهدی نیز جزو شهدا قرار دارد. وی پیش از این، معاون هماهنگ‌کننده نیروی قدس بوده است.

این حمله با محکومیت کشورهای مختلف اعم از سوریه، روسیه، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، پاکستان، مصر، قطر، عمان، کوبا و ونزوئلا مواجه شده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار دادند که بر اثر این جنایت، سرداران رشید مدافع حرم "سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی‌رحیمی" از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و 5 تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند».