شبکه سی ان ان گزارش داد که بایدن در تماس تلفنی اخیر خود با نتانیاهو او را تهدید کرده است که در عرض چند ساعت باید گذرگاههای ارسال کمکهای بشردوستانه به غزه را باز کند.

شوک بزرگ خبری | جنگ آمریکا و اسرائیل در راه است؟! + جزئیات مهم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شبکه سی ان ان گزارش داد که بایدن در تماس تلفنی اخیر خود با نتانیاهو او را تهدید کرده است که در عرض چند ساعت باید گذرگاههای ارسال کمکهای بشردوستانه به غزه را باز کند.

شبکه سی ان ان در گزارشی به جزئیات گفتگوی تلفنی روز پنج شنبه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پرداخت و نوشت که بایدن در این تماس نلفنی مستقیما نتانیاهو را تهدید کرده است.

به گفته منابع آگاه، جو بایدن در این تماس به چند مورد اشاره کرده که نتانیاهو باید فورا به آن عمل کند؛ باز کردن گذرگاه ایرز(بیت حانون) به سمت شمال غزه و بندر اشدود در جنوب برای ارسال کمکهای بشردوستانه و افزایش قابل توجه ارسال کالاهای ضروری از گذرگاه کرم شالوم.

نتانیاهو در پاسخ به درخواستهای بایدن گفته، «جو، ما این کارها را انجام خواهیم داد...»اما بایدن بالافاصله اصرار کرده که این اقدامات باید تا عصر همان روز عملی شود. سی ان ان می‌گوید، کابینه امنیتی اسرائیل پنج شنبه شب در نشست خود اجرای این اقدامات را مورد تصویب قرار داد.

دفتر بنیامین نتانیاهو در ساعات اولیه روز جمعه گذشته اعلام کرد: «اسرائیل اجازه ارسال موقت کمک‌های بشردوستانه از طریق اشدود و ایست بازرسی ایرز را خواهد داد.

براساس این گزارش، این اولین بار است که از زمان حملات اسرائیل به غزه در اکتبر گذشته بایدن چنین لحن تهدید آمیزی را علیه نتانیاهو اتخاذ کرده است.

بایدن در این تماس تلفنی که کوتاه بوده است به نتانیاهو گفته که اگر اسرائیل ارسال کمکهای بشردوستانه به غزه را تسهیل نکند و شرایط غیرنظامیان در غزه به سرعت بهبود پیدا نکند واشنگتن در رویکرد خود در قبال جنگ غزه تجدید نظر خواهد کرد.

فشار بین المللی بر رژیم اسرائیل پس از کشته شدن هفت داوطلب خارجی برای گروه امدادرسانی World Central Kitchen توسط ارتش اسرائیل در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین سه مرحله‌ای افزایش یافته است.