زمان و نحوه‌ی اقدام ایران علیه رژیم صهیونیستی کاملاً محرمانه است و بررسی اظهارنظرهای مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا حاکیست که هیچ برآوردی از زمان و نحوه اقدام ایران ندارند.

ضرب الاجل ایران به رژیم صهیونیستی | ضربه ایران به اسرائیل سنگین خواهد بود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

زمان و نحوه‌ی اقدام ایران علیه رژیم صهیونیستی کاملاً محرمانه است و بررسی اظهارنظرهای مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا حاکیست که هیچ برآوردی از زمان و نحوه اقدام ایران ندارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های امروز عید فطر نیز تاکید کردند که ایران رژیم خبیث اسرائیل را به دلیل حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق تنبیه خواهد کرد.

در این باره چند نکته به نظر می‌رسد اهمیت داشته باشد:

1- این دومین تاکید مستقیم رهبر معظم انقلاب درباره پاسخ به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی است؛ امام خامنه‌ای در پیامی که پس از جنایت صهیونیستها صادر شد نیز تاکید کردند که ایران اسرائیل را به دلیل این جنایت پشیمان خواهد کرد.

2- تاکیدات رهبر معظم انقلاب و اشاره‌های صریح مقامات نظامی و حتی وزیر امور خارجه کشورمان و نیز بیانات سیدحسن نصرالله دبیر حزب الله لبنان نشان می‌‌دهد که اقدام ایران علیه اسراییل قطعی است و در این باره تردیدی وجود ندارد.

3- زمان و نحوه‌ی اقدام ایران علیه رژیم صهیونیستی کاملاً محرمانه است و بررسی اظهارنظرهای مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا حاکیست که هیچ برآوردی از زمان و نحوه اقدام ایران ندارند. به همین دلیل صرفاً برخی گزینه هایی که وجود دارد را به عنوان «خبر» ادعایی مطرح می‌کنند؛ مثلا میگویند طی یک هفته آینده ایران اقدام خواهد کرد و یا اینکه ایران از پهپاد یا موشک و … استفاده می‌کنند.

اینها مواردی نیست که ناشی از خبر روشن باشد بلکه فقط میدانند که ایران اقدام می‌کنند اما نحوه و زمان آن برایشان مبهم است.

4- ابهام در زمان و نحوه‌ی اقدام برای اسراییلیها بسیار کشنده است؛ از همان زمان اقدام صهیونیستها علیه شهید زاهدی و یارانش، وضعیت اسرائیل بسیار نابسامان شده و همه معادلاتشان تحت تاثیر قرار گرفته است. از آماده سازی پناهگاه هایشان تا جلسات متعدد و ادعاهایی که درباره برنامه ریزی برای مقابله با پاسخ ایران دارند، نشان می‌دهد که‌ وضعیت اضطراری برای این رژیم به وجود آمده و همین وضعیت نیز فی نفسه برای اسراییل زجرآور است؛ اسرائیل نمیداند که‌وضعیت برزخی اخیر چگونه تبدیل به جهنم خواهد شد.

5- همه‌ی جوانب نشان میدهد که تنبیه ایران علیه تجاوز صهیونیستی «سنگین» خواهد بود؛ دلیل این امر واضح است؛ ایران میخواهد «معادله بازدارندگی» خود را تثبیت کند. به همین دلیل به نحوی عمل خواهد کرد که در مقابل خباثتهای آتی رژیم بازدارنده باشد. اسرائیل این نکته را احتمالاً می داند و به همین دلیل است که برخی مقامات سابق رژیم سردمداران فعلی آن را شماتت می‌کنندکه دست به قمار بدی زده اند.

اسرائیل نشان داده که در مقابل عدم پاسخ و یا پاسخ معمولی، به اندازه کافی تنبیه نمیشود و دست از جنایت نمیکشد.

لذا این بار وضعیت به گونه ای است که راهی غیر از پاسخ معنادار و سنگین وجود ندارد. و ایران گزینه های بسیار برای این مساله در اختیار دارد.

6- وزیر خارجه اسرائیل ادعا کرده است که اگر ایران از داخل خاک خود پاسخ دهد، اسرائیل هم از داخل ایران پاسخ می‌دهد؛ این اظهارنظر به دنبال این است که ایران را از اقدام منصرف کند. ولی این امر ممکن نیست.

اسرائیل میداند که اولاً ابزارهای خود را تاکنون برای مهار ایران و مقاومت، از ترور تا حملات موردی به کار گرفته اما در هدف خود ناکام مانده است و ابزارهای واقعی چندان بیشتری در اختیار ندارد. و ثانیاً اگر اسرائیل به اقدام ایران پاسخ دهد، این زنجیره تا تنبیه هرچه بیشتر صهیونیستها ادامه می یابد و کل جبهه مقاومت به نحو حداکثری علیه صهیونیستها فعال می‌شود.