رئیس‌جمهور فرانسه به پاسخ نظامی ایران به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در سوریه واکنش نشان داد و گفت با شرکای خود برای کاهش تنش در منطقه کار می‌کند.

ماکرون به حمله ایران واکنش نشان داد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس‌جمهور فرانسه به پاسخ نظامی ایران به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در سوریه واکنش نشان داد و گفت با شرکای خود برای کاهش تنش در منطقه کار می‌کند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به اقدام نظامی شب گذشته ایران در پاسخ به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت تهران در دمشق گفت که  پاریس با شرکای خود برای کاهش تنش در منطقه کار می‌کند و خواهان خویشتنداری است.

وی بدون اشاره به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری کشورمان تاکید کرد که پاسخ نظامی ایران را به شدت محکوم می‌کند.

وزارت خارجه امارات به پاسخ نظامی ایران به تجاوز اخیر اسرائیل علیه کنسولگری کشورمان در دمشق واکنش نشان داد.

روابط عمومی کل سپاه بامداد امروز (یک‌شنبه) در اطلاعیه‌ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از حمله و اصابت موفق ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی هم شامگاه شنبه به نقل از مسئولان صهیونیست اعلام کرد ایران با شلیک ده‌ها پهپاد به سمت سرزمین‌های اشغالی حمله خود را آغاز کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره ۲ خود با اشاره به انهدام اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و هشدار به دولت تروریستی آمریکا نسبت به هرگونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع ایران تاکید کرد: هرگونه تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی از مبدأ هر کشوری با پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران به منشأ تهدید مواجه می‌شود.

شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز یک نشست اضطراری برای بررسی اوضاع منطقه تشکیل دهد.

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان درباره پاسخ نظامی ایران در شامگاه شنبه گفت که پاسخ ایران «شکست سنگین بازدارندگی آمریکا و اسرائیل» را نشان می‌دهد.