رسانه‌های عبری اذعان کردند که عملیات پرصلابت «وعده صادق» ایران، متمرکزترین و هماهنگ‌ترین حمله با مهمات دقیق و موشک‌های هدایت‌شونده در تاریخ امنیت جهانی بود.

موشک‌های ایرانی نتانیاهو را مجبور به فرار کرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رسانه‌های عبری گزارش دادند: حمله ۱۴ آوریل ایران متمرکزترین و هماهنگ‌ترین حمله با مهمات دقیق (موشک‌های هدایت‌شونده) در تاریخ امنیت جهانی بود. پهپادها از پایگاه‌های زیادی و از مسافت بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتری شلیک شدند.

یکشنبه نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از حمله و اصابت موفق ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

در این راستا یک مسئول صهیونیست به روزنامه فایننشال‌تایمز گفت: پهپادهایی که ایران به سمت اسرائیل شلیک کرد با هدف بررسی واکنش‌های اسرائیل و ردیابی پایگاه‌ها و مسیرهای سامانه‌های دفاعی آن طرح‌ریزی شده بود.

این مسئول گفت، با نزدیک شدن موشک‌های ایران هواپیمای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از پایگاه هوایی نواتیم بلند شد تا به جای امنی منتقل شود.

ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: یک پهپاد در شرق سرزمین‌های اشغالی رارهگیری کردیم.

رسانه‌های عبری همچنین گزارش دادند سازمان اطلاعات آمریکا به رژیم صهیونیستی هشدار داد، ایران به هر حمله گسترده و آشکار تل‌آویو در خاک ایران، با حملات موشکی و پهپادی جدید پاسخ خواهد داد.

سایت واللا گزارش داد: اسرائیل با معضل مهار پاسخ ایران یا حمله دیگری علیه ایران و ریسک تشدید تنش مواجه است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا توانست کابینه اسرائیل را مقابل یک معضل قرار دهد و با پاسخ نظامی اسرائیل به ایران مخالفت کرد.

حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و بازگشت برخی از آوارگان فلسطینی به منازل خود در شمال این باریکه از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

امیر بوحبوط، تحلیلگر صهیونیست در مقاله‌ای برای این سایت احتمال داد هرگونه برخورد آتی با ایران با گروهی از پهپادها و موشک‌های بالستیک مثل همان‌هایی که شامگاه شنبه اراضی اشغالی را هدف قرار داد، به پایان برسد.

یک خبرنگار نظامی نیز در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ایران جرأت و قدرت نظامی و عملیاتی از خود نشان داد و ده‌ها پهپاد و موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد.

کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد: پاسخ ایران از نظر اهمیت و گستردگی سخت‌ترین حمله از زمان تشکیل اسرائیل بود.

به دنبال آغاز عملیات «وعده صادق»، تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از مسئولان اسرائیلی اعلام کرد ایران با شلیک ده‌ها پهپاد به سمت سرزمین‌های اشغالی حمله خود به اسرائیل را آغاز کرد.